Upotte!! (2012) (seriál)

Potenciál obrovský. Výsledok otrasný. Bez ladu a skladu, bez akejkoľvek snahy niečo vysvetliť, žiadna stabilná dejová línia a ešte aj ten sľubovaný fanservice, či prvky ecchi je tam riedky ako šafran. OVA ešte horšie ako seriál, škoda reči.

Sword Art Online: Extra Edition (2013)

Tento film mal samozrejme pôsobiť ako upútavka a akýsi "prechodný" diel k druhej sérii SAO, takže neviem, čo od toho poniektorí očakávali :) Samozrejme, že rekapitulácia bude pre tých, ktorí to videli, nudná - ale tí, ktorí seriál dopozerali dávnejšie, sa aspoň rozpomenú na to, o čo tam šlo a ako to prebiehalo. Uvidíme, ako dopadne 2. séria.

Inu to hasami wa cukaijó (2013) (seriál)

Po prvých častiach som sa tešil, že som opäť po dlhom čase narazil na celkom originálne Anime. Žiaľ, v poslednej tretine sa seriál značne zopsul a záverečná časť bola teda poriadne zhnitou čerešňou na pomyslenej torte. Časom to začalo byť až nápadne repetitívne a človek vedel, čo bude nasledovať - to platí hlavne o "vtipoch" o "punishmente". Škoda, potenciál to malo a hoci niekedy tomu chýbala akákoľvek logika, dalo sa to spočiatku pozerať.

Kono minikuku mo ucukušii sekai (2004) (seriál)

Tento seriál ani nevie, čím chce vlastne byť. Jeho rádoby vážny podtón sekajú situačné vtipy a človek nevie, čo si o tom má myslieť. Nehovoriac o cliffhangeri, ktorý ešte viac deprimuje toho, kto sa dokázal dostať až na koniec. Škoda, potenciál tam bol, žiaľ zostal nevyužitý.

Toaru kagaku no Railgun - S (2013) (série)

Tak toto dopadlo oveľa lepšie ako prvá séria. Hoci aj táto má svoje chyby, napríklad opakovanie dejovej línie v posledných častiach. Avšak prvý arc bol naozaj dobrý, menej infantilný ako zvyšok tohto seriálu. Hlavne kvôli nemu dávam štyri hviezdičky namiesto troch.

Hana-saku iroha: Home Sweet Home (2013)

Veľmi slabé tri hviezdičky. Od filmu som si sľuboval rozvoj iných/všetkých postáv a nie pohľady späť, ktoré síce niečo vysvetlili, no primárne postavy zostali dosť zanedbané. Tento film mi príde ako nejaký druh intermezza pred druhou sériou, ktorú už P.A. Works dúfam chystá, pretože takto bez konca to naozaj nie je ono...

Kin'iro no Chord: Primo Passo (2006) (seriál)

Sorry, viem, že je to staršie ako Nodame Cantabile, ale naň sa to nechytá ani náhodou. Cliffhangery prítomné úplne všade, myšlienky a postavy nedotiahnuté do konca, všetko bolo spravené iba tak polovične. Škoda, potenciál tam bol, no potom už scenáristi zjavne stratili niť a preplietali všetko možné a nemožné. Secondo Passo nebolo taktiež nič moc, človek očakáva nejaké ukončenie na úrovni, ale...

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Za posledný rok pre mňa osobne najviac overrated Anime seriál. Nechápem, prečo je okolo toho tak veľké haló, veľmi mi to pripomínalo SAO, pričom nechýbal určitý nádych idey mecha. Niektoré z časti boli tak nudné a plné kecov, že som mal sto chutí ich preskočiť, čo ja pri pozeraní nezvyknem. Ako sa to začalo, tak sa to aj skončilo, žiaden badateľný vývoj postáv, je jasné, že je to stavané na viacero (poriadne rozťahaných, kvôli zvýšeniu predajnosti) sérií. Škoda, z mojej strany veľké sklamanie.

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Toto je naozaj výnimočný seriál v jednom aspekte - po prvýkrát v živote som Anime nedopozeral až do konca a vzdal som to už po štyroch častiach. Na Ouran High School Host Club som narazil po odporúčaniach, ktoré tvrdili, že je to veľmi podobné Lovely Complex. IMHO, kto toto trvrdí, asi nemá v hlave všetko v poriadku. Štvoricu spomínaných úvodných dielov som zvládol iba s veľkou dávkou sebazaprenia, napokon som ale usúdil, že toto nie je moja šálka kávy a končím. Som si istý, že tomu už v budúcnosti šancu nedám, na zozname mám ďalších X seriálov, ktoré nebudú tak úlisné a plné klišé, ako tento. Teda jeho prvé štyri časti, ktoré som mal možnosť vidieť.