Najica dengeki sakusen (2001) (seriál)

Taký priemer, tá zápletka ohľadom vzťahu medzi Humarittom a človekom mala veľký potenciál, ale k jeho využitiu žiaľ nedošlo až do takej fázy, ako by som si to želal. Oveľa lepšie v tomto prípade dopadol Chobits, ktorý vyšiel o rok neskôr. Dal by som aj štyri hviezdičky, avšak od toho ma odradil záver.

Tonagura! (2006) (seriál)

Chudák Yuji, po celý čas lietal ako handra - tieto momentky mi strašne pripomínali Heaven's Lost Property a zčasti aj Familiar of Zero, pričom v prípade Tonagura! mi chýbalo iskrenie medzi hlavnými postavami a hlavne nejaký ten zaujímavejší príbeh. Veľmi priemerné anime, ktoré si v mnohých prípadoch požičiava od svojich slávnejších predchodcov.

Blue Drop: Tenšitači no gikjoku (2007) (seriál)

Škoda. Pôvodne som sa chystal tomuto seriálu dať vyššie hodnotenie, ale ten záver...Veľké plus za úvodnú skladbu Blue Dreams a aj celkovo za nadpriemernú hudbu. Tento seriál mal veľký potenciál, ale scenáristi sa v závere zasekli, čo vyvrcholeniu určite nepridalo na kvalite.

Amagami SS (2010) (seriál)

Veľmi príjemné prekvapenie po všetkých tých 24-dielnych vlečúcich sa love stories. Nie som veľký fanúšik práve tohto žánru, odporúčanie som dostal od známych, ale páčilo sa mi to, že dej nebol rozťahaný ako žuvačka a ku všetkému sa pristupovalo triezvo a celkom realisticky. Celkom dobrá hudba, zaujímavé postavy, ktoré dostali dostatok priestoru tak, aby si ich mohol divák obľúbiť (zdvojená osobnosť bola pre mňa asi tá najlepšia časť), jednoducho príjemný výtvor a ešte príjemnejším pokračovaním.

Mirai nikki (2011) (seriál)

Mne sa to celkom páčilo, po všetkých tých sladkých seriáloch, ktoré som nedávno prešiel, mi toto padlo ako balzam na dušu. Dostatok násilia a celkom zaujímavý dej, celkom slušný hudobný doprovod a dostatok času venovaného hlavným postavám - to všetko ma prinútilo ohodnotiť to štvoricou hviezdičiek. Škoda toho "cliffhanger" záveru a absencie humoru, v každom prípade tento seriál patrí medzi to lepšie, čo som v poslednej dobe z Anime videl.

Rosario to Vampire - Season 1 (2008) (série)

Väčšinu negatívnych aspektov tu už užívatelia vypichli, nebudem sa teda opakovať. Jednoducho hlúposť a ani záblesky humoru to nedokázali zlepšiť. Veľkým plusom je Mizuki Nana a jej Trinity Cross v druhej sérii, za ten song dávam extra hviezdičku. Season 3, ktorú vraj majú natočiť, pravdepodobne odignorujem, alebo rovno preskočím na poslednú časť, či sa opäť dočkám "Moka-chan....Tsukune" stampeda...

Suzumija Haruhi no šóšicu (2010)

Môžem iba súhlasiť s príspevkami ostatných - seriál ma nejako zvlášť nenadchol, hoci sprvoti vo mne vyvolal záujem. Neskôr sa to v ňom ale zopsulo a druhá séria bola akosi iba doplnková, takže od filmu som už naozaj nečakal priveľa. Opak je ale pravdou, obrovské prekvapenie, výborné spracovanie, skvelá hudba, príbeh, proste aj napriek svojej dĺžke som naň civel bez ujmy a bez toho, aby som sa pozrel, kedy skončí. Perfektné ukončenie seriálu, ktorý mi podobne ako u iných užívateľov prišiel skôr ako rozkúskovaná predohra k tomuto filmu.

Madži de wataši ni koi šinasai!! (2011) (seriál)

Strašná hlúposť, ako keby boli scenáristi fanúšikmi dadaizmu a z klobúka vyťahovali náhodne papieriky s rôznymi scénami, pričom v závere ich bezo zmyslu pospájali. Škoda času.

Strike Witches Gekidžóban (2012)

Film Strike Witches považujem za celkom dôstojné ukončenie (teda aspoň nateraz) ukončenie prvej a druhej série seriálu, podrobnejší komentár som už zanechal pod Season 1, k filmu snáď doplním hádam iba to, že ma mierne prekvapil opakujúci sa hudobný doprovod, avšak to sa prepáčiť dá. Teším sa na pokračovanie, ak nejaké vôbec bude.