Underworld: Probuzení (2012)

Holt, dúfal som, že návrat "tej pravej" Selene dopadne dobre, bohužiaľ, opak je pravdou. Mårlind & Stein s kvartetom scenáristov to pekne pokašľali, až sa mi nechce veriť, že na scenári sa podieľal aj Len Wiseman. Nechcem rozoberať detaily a hromadu nelogických čŕt, ale nedá mi nespomenúť, že dialógy sú v t Awakening infantílnejšie, ako v niektorých rozprávkach pre deti. Zlý príbeh, zlý scenár, 89 minút nie je dosť, jediným pozitívom je prítomnosť (pozor, nie herectvo) Kate Beckinsale a priemerná dávka akcie. Tretí rozmer som si v tomto 3D filme nejako nevšimol. Moju návštevu kina považujem za stratu času a peňazí.

Ostrov pokladů (2012) (TV film)

Videl som už aj lepšie spracovania tohto slávneho románu. Škoda, výprava nebola až taká zlá, pokrivkávali hlavne herecké výkony, hoci Izzard bol celkom sympatický, najrušívejším elementom bol jednoznačne Elijah Wood a priam nevhodná hudba. Nuž ale, produkcia hovorí za všetko, takže očakávania treba pravdepodobne znížiť...50% s prižmúrenými očkami.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nuž, recenziu mám v profile, bolo to lepšie, ako jednotka, čakal som ale viac. V každom prípade zábavné.

Rumový deník (2011)

Viac som tomu bohužiaľ dať nemohol, sú to dobré tri hviezdičky, recenziu mám v profile, ale skrátene by som to charakterizoval asi tak, že som od toho očakával príliš veľa. Nebolo to zlé, ale chýbal tomu "Gilliamovský" šmrnc.

Vyměřený čas (2011)

No trochu sa budem od väčšiny odlišovať - podľa mňa by si takýto námet zaslúžil oveľa lepší scenár. Potenciál myšlienky bol vysoký, ale niektoré ťahy/rozhodnutia hlavných hrdinov boli dosť nelogické až hlúpe, takže som až krútil hlavou. Holt, nemôže byť všetko zlato, čo sa blyští, dobré dva bodíky, teda dva a pol, ak by sa dalo.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Oh, my eyes...Prvú časť som kedysi dávno ohodnotil tromi hviezdičkami, keďže nešlo iba o "love triangle", v tejto poslednej katastrofe to už totálne zošlo dole vodou so scenárom a aj "originálnym" príbehom. Nie, ďakujem, porovnateľné k juhoamerickej telenovele...

Empty (2011)

Vzhľadom na rozpočet 10 000 USD sa to celkom dalo, až tak tragicky by som to nevidel...

Kovbojové a vetřelci (2011)

Dal som tri. Ale iba kvôli tomu, že Favreau sa pokúsil skĺbiť dva z mojich obľúbených žánrov dohromady, plus obsadenie. A to je všetko, od Orciho a Kurtzmana som očakával oveľa viac, vo filme bolo bohužiaľ priveľa nudných scén a gýčovitých momentov, ktoré si mohli odpustiť. V mojom prípade je to veľké sklamanie, pretože na tento film som sa tešil už od počiatkov jeho produkcie, škoda toho slabého scenára.

Zrození Planety opic (2011)

Je to dilema, skoro by som napísal, že je veľká škoda, že som videl pôvodné filmy (do jedného), pričom na druhej strane som rád, že som ich videl. Takže pre mňa osobne to bolo v kine ľahko predvídateľné, avšak na druhej strane samotné spracovanie je skvelé, to isté platí o Doyleovej hudbe, WETA zasa spravila dobrú robotu spoločne so Serkisom, plus, žiadne 3D, ktoré by to zošpatilo a znamenalo by aj predražené vstupné. Takže z mojej strany spokojnosť, tento film fakt stojí za to.

Super 8 (2011)

Nuž, poniektorí tu asi nevideli Goonies a nemali záľubu vo filmoch z 80-tych rokov...Práve som sa vrátil z kina, úprimne povedané, veľa som od toho nečakal, hoci J.J. Abrams definitívne patrí medzi mojich obľúbencov. Napriek tomu ma film prekvapoval už od samého začiatku, maličké detaily v záberoch, postupné vrcholenie napätia, sympatické postavy, tie správne dávky humoru a akcie, jednoducho E.T. vs. Goonies vs. Cloverfield vs. Industrial Light and Magic = výborná zábava, so skvelou dobovou atmosférou, ktorá ma na dve hodiny preniesla niekam inam. Nesmiem ani zabúdať na výborný hudobný podmaz od Giacchina, ktorý mi nápadne pripomína staršiu tvorbu pána Johna Williamsa, hneď po filme ma napadlo - Spielberg+Williams, Abrams + Giacchino - žeby sa nám rodila nová dvojica, ktorá do éteru prinesie aj iné Sci-Fi, ako sú Marvelovské a DC-Comixovské výtvory (nič proti nim, samozejme)? Ja dúfam, že áno, Super 8 mi dnes veľmi zlepšil náladu, ktorú pravdepodobne vylepším niečím starším :)