Strike Witches - Season 1 (2008) (série)

Nuž teda. Ono je to takto, ako sa tak pozerám na komentáre nižšie, väčšina ľudí sa sťažuje na príliš sexistický nádych a priveľa scén s nohavičkami, či nahým poprsím Witches. Nie som v anime veľmi zbehlý, venovať som sa mu začal až pred pár mesiacmi, ale vzhľadom na to, že skúsenejší diváci od mňa určite vedia, že v prípade japonských animákov je možné očakávať fakt čokoľvek, netuším celkom, prečo tieto znaky "WTF Japan" vadia práve v tomto seriáli. Mne osobne sa páčil z viacerých dôvodov - veľmi pekná animácia, netradične dobrý hudobný doprovod (score), prakticky každá z postáv dostala svoj priestor, aby mohol byť vysvetlený jej osobný príbeh a dostatok akcie, humoru a na rozdiel od niektorých iných lepšie hodnotených seriálov (To Love-Ru) aj menej infantilný príbeh. Ak sa niekto pri japonskom animovanom seriáli, ktorý sa nijako nesnaží o reálne podanie prakticky ničoho, zamýšľa nad reálnosťou bojových scén, tak to mi príde prinajmenšom divné. Holt, vyhovieť sa nedá každému. Je pravda, že mi vadili isté nezodpovedané otázky (humanoidný Neuroid, dôvod, prečo vlastne prišli, čo boli zač a podobne) a už vôbec nie som fanúšikom kdejakých Furry volovín, ale ako celok (spoločne s filmom) sa mi seriál veľmi páčil. Treba si to pozrieť s miernou rezervou a všetko bude lepšie. Season 2 sa mi páčila ešte viac.

Onegai Twins (2003) (seriál)

Na rozdiel od zvyšku osadenstva sa mi to páčilo ešte viac ako Onegai Teacher. Neviem prečo, ale jednoducho mi to sadlo viac, je pravdou, že tie nekonečné dialógy o tom, či je alebo nie je niekto príbuzný, sú mierne otravné, ale konečný výsledok je OK. Slabšie štyri hviezdičky, ani ten koniec sa mi až tak nepozdával.

Onegai Teacher (2002) (seriál)

Dal by som tomu 3,5, ak by sa dalo, hlavne za posledný OVA, ktorý bol vtipnejší, ako zvyšok celej série. V každom prípade mi to z nejakého dôvodu pripomínalo Kasimasi, takžiež spočiatku s námetom "WTF Japan" a neskôr sa to rozvinulo v celkom sympatickú drámu.

Itazura na Kiss (2008) (seriál)

Celkom príjemný seriál na pobavenie, nič extra, trochu hlúpe a jednotvárne postavy.

Kami nomi zo širu sekai - Season 1 (2010) (série)

Nezáživný seriál, ktorý ma najprv zaujal kvalitnou animáciou a veľmi dobrou úvodnou znelkou, pričom prvá časť bola ešte ako-tak OK, ale ten zvyšok ma už nudil. Žiaden vývoj postáv, detinské rozhodnutia ďalších, na druhú sériu som stratil chuť ešte pred poslednou časťou tej prvej.

To LOVEる -とらぶる- - Season 1 (2008) (série)

Asi prvý anime, ktorému dávam takéto nízke hodnotenie. Mal som problémy s dopozeraním prvej série, na ďalšiu som sa ani nechystal, animácia (za ktorú je ta jedna hviezdička) je pekná, ale to je asi tak všetko, zvyšok aspektov je na mňa už priveľký level "WTF Japan" a to nie je nič pre mňa...

Sekirei (2008) (seriál)

Nie som špecialistom na anime (práve naopak, som v tomto žánri nováčikom), ale tento seriál sa mi celkom páčil. Ak si odmyslím všetky tie veci, ktoré boli kritizované inými užívateľmi, myšlienka za vzťahmi Sekirei a ich "partnermi" bola celkom pekná. Škoda len, že tretia séria je stále v nedohľadne...

Ičiban uširo no daimaó (2010) (seriál)

Priemer, začalo sa to veľmi dobre, skončilo to oveľa horšie, ako by som čakal.

KimiKiss pure rouge (2007) (seriál)

Slabý priemer. A prečo? Technicky je tento seriál na veľmi dobrej úrovni, určite patrí k špičke, čo sa týka animácie a hudby, ale čo sa týka príbehu - pripomína mi argentínsku telenovelu, v ktorej sa dlho nič nedeje a na rozuzlenie si divák musí trpezlivo počkať. Veľké plus za postavu Eriko Futami.

Love Hina (2000) (seriál)

Vzhľadom na to, že mi tento seriál odporúčalo niekoľko ľudí, som mal asi privysoké očakávania - v mojich očiach nedosiahol ani len polovičné kvality toho, čo som z anime doteraz videl, rozporuplný dej, ešte rozporuplnejšie postavy (povedal by som, že až doslova hlúpe), stagnácia v ich vzťahoch, odklad rozuzlenia až na Love Hina: Again...Zatiaľ najväčšie sklamanie pre mňa ako pre nováčika vo svete anime doteraz.