Válka knihoven: Křídla revoluce (2012)

Film sa nedal seriálom zahanbiť a pripravil tak záver na slušnej úrovni, so zaujímavými zápletkami a vývojom postáv, ktorý v závere samotného seriálu chýbal. Ako seriál, tak aj anime film (hraný som nevidel a popravde - ani vidieť nechcem - mal som dosť s hranou verziou Nodame Cantabile) je príjemným oddychovým Anime, ktoré nie je infantilné so sukničkami a prerastenými mečmi - pekne opísaná utopická spoločnosť, ktorá naznačuje možný vývin v diktátorských režimoch. 5 hviezd nedám, pretože mi tam čosi chýbalo...

Battle Royale (2000)

Hneď v úvode filmu som sa celkom úprimne zachechtal na tom, že krízu v ňom spôsobila 15-percentná nezamestnanosť - teda niečo, čo je na Slovensku v dnešnej dobe realitou. V každom prípade veľmi osviežujúci film, ktorý bol námetom pre Hunger Games.

Ikkitósen: Šúgaku tóši keppúroku (2011)

Od OVA filmu som čakal oveľa viac, minimálne to, že plno cliffhangerov z predchádzajúcich sérií nedostalo slovo. Už v štvrtej sérii autori zdá sa mleli z posledného, tento film je toho dôkazom.

Inu x Boku SS (2012) (seriál)

Anime plné klišé vycucnuté zo všetkých iných predchádzajúcich anime, okrem animácie a hviezdičky za ňu som na tomto seriáli nič lepšie nenašiel.

Bezvadná dvojka (2007) (seriál)

Tak toto je vôbec prvé anime, ktoré ma poriadne pobavilo, čo sa týka vtipov a situácií. Zvyčajne mi tie opičky vadia, no v tomto prípade to tvorcovia dávkovali rozumne a hlavne ten casting bol doslova perfektný. Dej ničím výnimočný a ani samotný príbeh, no prevedenie a komediálne prvky spôsobili, že som si to pozrel za pár dní. Dal by som 9 z 10, pretože dokonalé to určite nie je. //Po niekoľkonásobnom vracaní sa musím priznať, že som hromadu vtipov a narážok pri úvodnom pozeraní ignoroval. Definitívne najlepšia komédia doteraz a to môžem napísať, že prekonáva aj akýkoľvek film.

Mamoru-kun ni megami no šukufuku o! (2006) (seriál)

Seriál sa síce rozbiehal ako-tak prijateľne, no neskôr sa to zvrhlo do typického klišé. Postavy sú nesympatické (aspoň mne) a hrozne neforemné, scenáristi sa zamotali do veľkého bordelu, z ktorého sa už až do konca série nevedeli vymotať. Strata času, ešteže som sa práve v týchto časoch nudil.

Simoun (2006) (seriál)

Celkom zaujímavý seriál, ktorý zo začiatku diváka dosť zmätie priehršťou nových pojmov a mien, no neskôr si na to každý zvykne a v terminológii sa začne orientovať. Škoda, že hlavná postava Neviril je tak bezrozmerná, zišlo by sa niečo viac o jej pozadí a minulosti. V každom prípade očakávajte veľmi filozoficky ladené časti, ktoré nie sú veľmi dynamické a hoci súbojov sa v tomto Anime nájde dosť, nie je to vždy o nich. Chválim ale to, ako tvorcovia dokázali prvky Yuri vsadiť do príbehu tak, že vôbec nevadili...

Hjakka rjóran - Samurai Bride (2013) (série)

Ešte horšie ako prvá séria, najmä pridanie tej zbytočnej malej postavičky. Ľahko predvídateľné, nič extra a žiadne prekvapenia.

Hentai ódži to warawanai neko. (2013) (seriál)

Zo začiatku nič výnimočné, skôr taký podpriemer, okrem animácie, no neskôr sa to dočkalo nečakanej dramatizácie. Uvidíme, či bude Season 2, tri hviezdičky, asi 50 percent.

Nodame cantabile - Paris-hen (2008) (série)

Možno ešte lepšie ako prvá séria, hlavne tie úvodné časti. Skvelý seriál, podľa mňa výborne vyvážený, všetkého je v ňom dosť (okrem kadejakej mecha akcie, samozrejme).