• Mysteriózní

Král Artuš (2004)

Na to, že se tento kousek o králi Artušovi tváří jako dekonstrukce mýtu o britském sjednotiteli, je to přece jen trochu příliš Hollywood. Keira, Clive a -považte- dokonce i božský Mads- trochu přehrávají, vše je jaksi nadojené plnotučnými emocemi a pokud by to mělo být všechno tak, jak vyobrazeno, všem by tekly slzy, jakže je ta realita melodramatická. Pro mě plus jen skrze fajn exteriéry, realtivně doložitelné římské reálie a už méně ty britské a saské.

Pán času (2005) (seriál)

V roce 2005 mě toto seriálové sci-fi naprosto dostalo- velkolepou produkcí, kdy se speciálními triky opravdu nešetří, ale především skvělou psychologií postav, vtipem, zajímavými lokacemi, barevností námětů. Fandům sci-fi doporučuju zkouknout, Británie vidí tento žánr trochu jinak a BBC na zábavě nešetří.

Poručík (1992)

Ať se ve Vašem bytě, domě nebo na zahradě stane cokoli, nechcete, aby to řešil Špatnej Poručík Harvey Keitel. Podobně jako v Lumetově snímku Serpico zde pranýřuje Scorsese odvrácenou tvář newyorských policejních složek. Neukazuje ale zkaženost celého systému, vystačí si s případem jediného člověka. Bezejmenný kriminalista šňupe, kouří a láduje do žil vše co běží okolo, masturbuje na ulici a Ježíšovi vynadá do zkurvených hajzlů. Drsné reálie a skvělý hlavní herecký výkon bohužel oslabuje zápletka, nad kterou scénárista v půlce usnul (nebo si sjel lajníka?). Navzdory tomu je to zajímavá sonda do ranných devadesátek na východním pobřeží. Bez obalu.