Mechanický pomeranč (1971)

Projekt 100 /2007/ Film o ktorom ste určite už počuli, ale málokto mal tú možnosť si ho aj pozrieť v kine. Tá možnosť pozrieť si túto kultovú klasiku Stanleyho Kubricka v kine je až teraz a to vďaka projektu 100. Jedná sa o adaptáciu románu Anthonyho Bergessa s tým istým názvom, ktorý je typický aj svojím osobitým jazykom. Film však po svojom uvedení vyvolal vlnu kritiky a v uliciach Anglicka sa rozmohlo pouličné násilie, preto ho Kubrick stiahol z obehu. Celý príbeh sa točí okolo mladého Alexa (Malcolm McDowell), ktorý má dve hlavné záľuby. Ultranásile a tá druhá a teraz pozor hudba Ludvika van....Beethovena. Spolu so svojimi troma kamarátmi trávy čas v mliečnom bare Korovo kde si vychutnáva hudbu Ludvika van. A pod rúškom noci robí strašné „ó strašné svinstvá milý bratia“. Nechýbajú šokujúce zábery ako napríklad znásilnenie ženy pred očami jej manžela, pri ktorom si Alexík pospevuje známe „spievanie v daždi“. Laškovanie s ultranásilím ho privedie až do väzenia, kde sa podrobí experimentálnej liečbe ktorá ho má zbaviť svojho démona. Ako to dopadne a či táto liečba bude úspešná, alebo je Alex naozaj len úbohá obeť vládneho experimentu sa dozviete ak zdvihnete svoje tučne rite a pôjdete sa na to pozrieť do kina. „Natáčanie s Kubrickom bolo ako obliehanie Stalingradu.“ (Malcolm McDowell)

Tenkrát na Západě (1968)

Nadčasový, neprekonateľný a nezabudnuteľný western. Najlepšia kombinácia Leone+Moriccone..................

Sloní muž (1980)

Projekt 100 (2004). Výborný film o hľadaní ľudskej dôstojnosti. Naozaj hustá atmosféra.

Má je pomsta (2002)

Ťažko k tomu niečo povedať. POMSTA vo svojej nechutnej, surovej a brutalistickej podobe.

Batman začíná (2005)

Taký dobrý pocit po dopozeraní filmu som nemal už dosť dlho. Nemôžem si pomôcť, ale pre mňa je to film roku 2005. Uvažovať nad tým či to bolo málo komixové je podľa mňa zbytočné. Tento realistický pohľad na Batmana funguje. O Batmanovi sa dozvieme podstatne viac, ako tomu bolo v predchádzajúcich filmoch. Burtonové rozprávkové vízie boli miestami divné (Batman a Batman sa vracia) a nasledujúce diely je lepšie nespomínať. Myslím si, že lepší "begins" sme si ani nemohli priať. Prípadné pokračovanie má čo robiť, aby aspoň dosiahlo kvality tohto filmu.

Profesionál (2003)

Vynikajúci a silný tragikomický príbeh o dvoch mužoch stojacich na opačných stranách počas tragických udalostí bývalej Juhoslávie.

Zvrácený (2002)

Tento film je naozaj zvrátený.

Old Boy (2003)

Pomsta na kórejský spôsob. Vynikajúco gradujúci a našlapaný príbeh, ktorý nemá jednoznačnú pointu. Týmto filmom radím Chan-wook Parka medzi svoju režisérsku elitu, pretože tento film splnil všetky atribúty, ktoré očakávam od filmu od perfetknej hudobnej stránky až po famózne herectvo hlavného hrdinu.