Tísňová linka (2013)

Celkom slušný rozjadzd. To čo sa dialo v aute malo ako tak nejake napätie ale postupom času to vyprchalo. Žiaľ ten záporný hrdina tu moc nesadol a záver je vyslovene ako z bečkoveho hororu.

Služebníci (2020)

Tak temnú a ponurú atmosféru si v slovenskom filme snáď ani nepamätám. Réžia,  kamera a hudba sem zapadli dokonale. Ten čiernobiely formát len umocňuje tu depresívnu atmosferu. Úprimne tých filmov ktoré sa potrebujú vyrovnať s komunizmom je v poslednej dobe akosi dosť až to začína zaváňať opačnou propagandou. Na druhej strane ak to hodnotím ako film v ktorom väčšinu hercov vidíte prvý krát (čo je na slovenské pomery úspech) veľmi nie je čo vytknúť. Podľa traileru som očakával skôr nejakú artovu nudu ale tento filmu môže v pohode konkurovať v rámci žánru filmom ako POUTA alebo Životy tých druhých ktoré mali podstatne lepšie rozpočty.

Budiž světlo (2019)

Trochu som prekvapený že to nemá lepšie hodnotenia. Ozaj sa jedná o velmi dobre urobený film. Nechýba tomu pribeh aktuálna myšlienka aj celkom slušne spracovanie. Naozaj záver bol celkom vygradovaný. Milan Ondrík tu exceluje...

Nula nula nula (2020) (seriál)

Roberto Saviano píše dobre príbehy a Stefano Solima ich vie zase slušne podať. Už seriálová Gomora bol velmi slušný počin. V podstate ani 3Zero v ničom nezaostava. Mna uplne dostali už úvodne tiltulky aj hudobý motív. To prelínanie medzi roznymi dejovými liniami je tu urobené ozaj dobre. Mexico, Africa aj Taliansko su celkom slušné odvedené aj zahrané epizody. Mna osobne najviac chytila tá Mexická linia o partii policajtov ale ani tie ostatné neboli nejako slabšie.

Robin Hood (2010)

Russel Crove sa síce tvári ako Gladiátor aj niektoré akčne scény mi ho pripomenu ale ako celok film pôsobí pomerne nezáživne.  Costnerov Robin je pre mňa  daleko záživnejšia postava.

Volání divočiny (2020)

Až na toho digitálneho psíčka to bolo celkom fajn. Je to skor film pre deti ako pre dospelých ale napodiv som sa nenudil a Buckovi som fandil od začiatku až do konca. Indiana Jones ma tiež nesklamal :)...

Raw (2016)

Nie je to až take šokujuce ako sa to na prvý pohlad zdá ale nie je ani vyslovene nudne. U mňa to skončilo niekde na polceste. Celkom zaujímavý prerod hlavnej hrdinky. Myslím že pani režiserka nás ešte môže šokovať :)

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Síce to ma názov ako z nejakého gay porna po obsahovej stránke veľmi nie je čo vytknúť :). V porovnaní S Love Viktor tento seriál ma podstatne zaujímavejší obsah aj postavy zasadene do školského prostredia. Nechýba tu šikana delenie na vrstvy tých hore a ostatných... Celkovo svižný príbeh ktorý nenudí podčiarkuje dobrý výber hudby a aj dobrý výber hercov.

Vymazaný kluk (2018)

Téma prevýchovy homosexualnej komunity sa dá uchopiť rôznymi spôsobmi. Nuž ale tento bol žial dosť nevýrazný. A nezachránil to ani pribratý Gladiátor :)

Země nomádů (2020)

Prijemný pomalý film o živote postavený na jednej herečke. Frances si cestuje po Amerika za svojím tretím oscarom a podlá mňa aj celkom zaslúžene.  Ten pomalý spôsob rozprávania možno niekoho nebaví, ale o to viac je čas na zamyslenie a spomalenie. Osobne mi to prišlo také neamerické a obyčajne a možno pravé preto tento skromný film vyvolal taký ohlas že sa na nič nehrá a nechá plynúť život tak ako ide. See on the road.