Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (25)

plakát

2001: Vesmírná odysea (1968) 

Hodnotit film po téměř šedesáti letech od jeho vzniku není uplně fér. Věřím tomu, že kniha zestárnout nemůže, člověk si v představě vybuduje adekvátní kulisi. Netuším jak na diváka film působil tehdy, ale rozhodně jinak než dnes. Sci-fi stárne navíc ještě mnohem rychleji. Je to velmi rozvláčné a pomalé, představa o budoucím technologickém rozvoji úsměvná. Navíc ten výběr hudby je legrační. Dialogy jsou toporné a jako celek pro dnešek myslím nepoužitelné. Zvlášť když není možné narazit na film v originálním znění. To bych zřejmě minimálně jednu hvězdu musel přidat. Filmy z dabingem obecně zní příšerně a ztrácí 50% procent automaticky. To však neznamená, že v době vzniku to nemělo své kouzlo. Dnes už to samozřejmě nedokážu posoudit. Hodnoceno v 2024

plakát

Concordia (2024) (seriál) odpad!

Je opravdu fascinující, že lze natočit seriál, ve kterém se takřka nic zajímavého neděje. Technicky je to v pořádku, obraz je ostrý a není to přímo směšné, jen k uzoufání nudné. Připomíná to trochu takové ty německé telenovely co kdysi běžely v televizi, nebo snad ještě běží. Ve srovnání s tímto lze vzít na milost i naši domácí produkci.

plakát

Svatba podle Margot (2007) 

Filmu asi uškodilo zařazení do komedii. Není to komedie jaké si žádá "masa". Je to syrové drama, které se soustředí především na psychologii postav a pitvání jejich motivací a jednání.

plakát

Všechno nejhorší 2 (2019) 

Mnohem lepší než první film. Sci-fi podbarvení tomu dodává novou dimenzi.

plakát

Wonka (2023) 

Velké překvapení. Muzikál není žánr, který by mne zajímal, ale tentokrát jsem byl spokojen. Celé je to takové malé hřejivé a hladivé. Ostatní zpracování příběhu jsem neviděl a asi neuvidím, ale tohle bylo opravdu povedené.

plakát

Predátor (1987) 

Po čtyřiceti letech už to není taková paráda jako kdysi. Neustálé pohledy na muže, kteří se čehosi bojí jsou trochu nudné. V souboji s časem Predátor prohrál, zatímco Predátor 2 je pořád koukatelný.

plakát

Ed TV (1999) 

Komedie nejsou můj šálek, alespoň ty které se většinou točí. Ale tohle se mi líbilo. Bavilo mne to a necítil jsem se při tom trapně. To je pro mne hodně cenné. Chápu asi co na tom lidem vadilo a proč film propadl, ale rozumím také tomu, proč se tvůrci rozhodli do projektu jít. Film je často srovnáván s Truman show, ale je o něčem jiném, navíc tam naštěstí nehraje Jim Carrey, ale McConaughey a Woody a tím pádem jsem do toho po dvaceti pěti letech šel znova a nelitoval jsem myslím že čtyři hvězdy si to rozhodně zaslouží.

plakát

Godzilla Minus One (2023) 

Film vypadá, jako kdyby se natáčel někdy v padesátých letech, s čímž mám velký problém, stejně jako se způsobem jak se herci pitvoří, což je však zřejmě dané kulturním teritoriem. Pro fandy japonské kinematografie asi zajímavé dílko. Film mne nezaujal, ale podle hodnocení si zřejmě svého diváka získal. Četl jsem si nevěřícně pochvalné recenze a jen kvůli nim jsem celý film nakonec dokoukal.  Měl jsem z toho pocit jako bych se díval kdesi na Sibiři v cirkusu na muže se sloní hlavou, nebo siamská dvojčata jezdící na motorce

plakát

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023) 

Velmi hravá a povedená jednohubka. Humor tak subtilní a jedinečný, že jej mnozí ani nezaregistrovali a měli jej za otravné komentování. Věřím že i další plánované povídky budou natočeny s podobnou invencí a pointou. Není tu řečeno nic co bychom neslyšeli už dříve, ale je to řečené tak trochu jinak. Čeká nás ještě: " The Swan, ten dorazí na Netflix 28. září. Povídka pochází ze stejné sbírky jako Henry Sugar. Sleduje dospívajícího a šikanovaného chlapce. Agresoři vybavení střelnou zbraní si krátí čas střelbou ptáků, do čehož nevinného chlapce proti jeho vůli také zatáhnou, což bude mít fatální následky. Den poté, čili 29. září, přijde na řadu nepříliš známý The Ratcatcher, vydaný roku 1954, zaměřující se na osudy profesionálního deratizátora. Literární příběh je koncipovaný jako dialog probíhající takřka v reálném čase. Četba tedy trvá stejně dlouho jako čas předkládaného příběhu. Dahl v něm tematizuje pracující třídu a připomíná, že všichni jsme si rovní. Staví se také proti týrání zvířat na příkladu neoblíbených krys." zdroj kinobox.cz

plakát

Den po dni (2023) (seriál) 

Neuvěřitelně špatné. Ale nikdy jsem v Japonsku nebyl, takže je tu ještě možnost, že se tam ti lidé opravdu chovají jako v tomto seriálu. Nicméně působí tam všichni velmi nekompetentně. Pokud by se to mělo blížit realitě, byl bych silně pro to, aby tam na atomovou energii nikdo ani nepomyslel. Kdyby to nebylo tak vážné téma, bylo by možné to považovat za vtipnou parodii.