Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jako zvuk, střih a tempo skvělý... ale je to takový monotonní. Pořád se opakuje pár scén jen v bleděmodrém, příběh skoro žádný (on při tomto pojetí nebyl moc třeba). Moc nechápu, jak tohle může mít víc % než legendární 2. díl. V kině to určitě bylo o něčem jiném. Takhle 70 %. PS: ten šílenej styl, použitý v předchozích filmech, je ale bájo, dobře, že ho Miller zachoval. Viz kytarista na voze, to bavilo hodně.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Jednička by lepší, ta šlapala od první minuty až do konce, tady je rozjezd pomalejší a do tuhýho jde až od 5. dílu. Ale nové postavy, výběr písniček, opět skvělá kamera výkon (nejen) mladých herců, to je prostě něco, co v seriálech jen tak nevidíme, a ani ve filmech. 90 %

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Skvělý, napínavý, parádně zahraný, s atmosférou, dobrou hudbou a kamerou... celá série zhlédnuta během 24 hodin.

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Co že Francouzové umí dělat takovéhle komedie? Po Nedotknutelných a Co jsme komu udělali? další pecka, u které jsem se bavil od začátku do konce. Navíc dost zajímavých (ač pro mě neznámých) hereckých tváří, příjemná hudba, nějaké ty emoce a příběh, který mě ničím neurazil. Film jako takových za pěkné 4*, ale protože se podobných komedií moc nedělá - a časy těch bláznivých od Zuckera či Abrahamse, které miluju, jsou dávno pryč - musím dát za plný počet.

Pátý element (1997)

Klasika z mého dětství. Akce, humor, skvělí herci. Co víc si od podobného filmu přát?

To (2017)

Detsti herci skveli, ozvuceni paradni, vizualne bez chyby. Ale moc jsem se nebal a nejsem priznivec toho, kdyz se film od knihy lisi. Sice tam byly zasadni momenty, ale taky nektery veci jinak. Takovy sesekany. Ale dustojne ztvarneni.

Kouzelníci (2013)

Ujetina! Carrey skvelej jako vzdy. Slabsi 3*.

Fakjů pane učiteli (2013)

Predvidatelne, presto pohodove, vtipne a se sympatickym hlavnim hercem.

Kapitán Phillips (2013)

Tohle se povedlo! Drama, které mělo vše potřebné: gradující atmosféru, napětí, věrohodné herecké výkony, příběh, kterému věříte, povedenou hudbu a hlavně skvělou kameru, která vás vtáhla přímo do děje. Posledních 10 minut pecka. 90 %