Stíhači Red Tails (2012)

Aspoň, že to bylo podle skutečné události což dodává filmu daleko větší odlesky u mě . Film se odehrává tak, že se vyjede bojovat do vzduchu pak se zase kecá je tu klasické téma černoši versus běloši a slovo negr tu zazní hodně často a než se černoši stanou hrdiny i pro bělochy k tomu je dlouhá cesta. Nechápu proč je tu uvedeno jméno George Lucas nebo spíš proč se do toho projektu vrhl. Jako dobré a zajímavé téma, které nebylo špatně natočeno mě se osobně líbilo, ale mohlo to dopadnout ještě mnohem lépe.

Skrýš (2010)

byl to takový film, který přesně neví kde se zařadit nejdříve to vypadalo, že to bude klasika hon policie a psychologa na vraha. Nakonec jak se do toho začala zaplétat nějaký okultismus a nějaké vymývaní duší tak člověk, aby hledal logiku.Když si odmyslím úplně divný konec tak to nebylo zas takové špatné, ale hodně se to podobalo už jiným filmům.

Černá hodina (2011)

Kde se vzali tu ze vzali v Moskvě emzáci, kteří vypadají jako světlušky a dokážou člověk proměnit na prach. Proti nim tu stojí par američanů a pak ruských přeživších. Minimálně z 70 procent to je vykrádačka jiných filmů a ten zbytek je pokus být originální. Co oceňuji je stopáž do 90 minut tahat to déle by byl asi nesmysl. Hodně průměrné neoriginální, ale v rámci zabití odpoledne to funguje.

Avengers (2012)

Jestli jste někdy používali slovo epické tak zapomeňte až teď pojem epický dostává význam. Joss Wedon to dokázal ukočírovat takové hvězdy a vytvořit z nich dobře promazaný stroj. Chemie mezi všemi se tu dá jen krájet, všechny bitvy jsou přehledné a je vidět kdo s kým se bije. Je tu skvěle vyvážena jak akce tak kapánek vážnější atmosféra a do toho vtípky hlavně od Starka. No a Hulk je tu přesně taký jaky by měl být a nebylo by vůbec naškodu dát mu další šanci v jeho týmovce. Prostě u mě to vychází na 100 %.

Dračí oči (2012)

Van Damme tam vystupuje jako mentor a jeho úloha je vesměs nalákat na svoje jméno lidi má tu jen par flashbacku. Mydlí se tu mezi sebou jak mexické gangy tak černošské o moc nad území. Dějově toho nejde moc co říct bitky jsou vesměs řešené jako pouliční bitky,kde se na pravidla nehraje.

Nedotknutelní (2011)

Tak tohle je můj první nezávislejší film roku 2012, které jsem se rozhodl vidět. Tak prvně ústřední dvojka je naprosto super úžasně sehraná film prostě šlape i po emoční stránce výborně moc takový žánr nevyhledávám, ale rozhodně že sem se pro něho rozhodl bylo moudré rozhodnutí. Mých prvních 5* letos.

Bitevní loď (2012)

Pokud jste chtěli bitvu lodí s emzakáma tak přesně to jste dostali,pokud jste chtěli si na 130 minut oddechnout vidět námořníky akci to nám Peter Berg jasně nabídl. Karty byli předem jasně rozdány. Peter Berg není Bay, ale tentokrát k němu neměl zas tak daleko. Co říct závěrem rád se na to mrknu kdykoliv znova.

Speciální jednotka (2011)

Mě se to hodně líbilo by to mix filmu Černý jestřáb sestřelen a Útěku ze Sibiře což byly snímky,které patří mezi špičku. Co se týče obsazeni tak je celkem neznámé, ale to není rozhodně na škodu. Akce tu je na slušné úrovni je přehledná prostě není moc co vytknout.

Odplata (2011)

Steve Austin se v cestě za pomstou vydá zabít všechny z motorkářského gangu, kteří popravili jeho rodinu. Vyloženě s nikým se nesere a jde si tvrdě za svým. Takových filmů už byla spousta ale je tu Steve Austin který je korba jak hrom. Nikomu zhlédnutí rozhodně neublíží a já jsem byl spokojen.

Slečna nebezpečná (2012)

Jak začít no zaprvé je to hodně nenáročná podivana už z principu z toho, že holka co prodává spodní prádlo a stane se z ní z ničeho nic lovkyně lidí je lehce úsměvná. Stopáž 90 minut je naprosto dostačující na Katherine se pěkné dívá to někomu může stačit, ale i nemusí. Jako na zabití 90 minut je to dostačující zábava ani nenadchne ani neurazí. Takový fajný průměr.