Nepřítel pod ochranou (2012)

Opět velice dobrý Denzel a i Ryan Reynolds velice slušně hraje děj filmu není zrovna originální a člověk občas musí uvažovat co se děje. Akce tu je slušná prostě vždycky se odněkud někdo objeví a rázem koroner potřebuje další pytel. Když odpustíte občas slabší scénář tak by jsme měli být spokojeni s výsledkem.

Povinnost a čest (2012)

Tak je to jeden z prvních filmu, kde nehrají skuteční herci, ale opravdoví mariňáci a příslušníci speciálních jednotek. Proto snad nemá ani smysl hodnotit nějaké herecké výkony. Všechny ty povely a věci jsou skutečné jak je používají speciální jednotky o to víc to musí člověk ocenit.

Muži v černém 3 (2012)

Celkem příjemný návrat super tajné organizace Mužů v černém je tu o něco méně vtipů než jsme byli zvyklí citelně mi tu chyběl Frank i když vzpomínka na něho je aspoň ve formě obrazu v bytě agenta J. Rozhodně fajn bylo se vrátit v čase do roku 1969 než vůbec se člověk dostal na měsíc. Je tu i pár specialitek viz Andy Warhol, mladý K je o něco více cool než jeho já v budoucnu. Rozhodně i přes bolesti a pře táčky, které film postihlo to není rozhodně prohra a film se zařadil hned za pro mě naprosto skvělou první část.

Zátah: Vykoupení (2011)

Chvílemi se až nechce věřit co člověk vidí akční a bojové scény jedou totálně na krev finální souboj patří mezi 3 nejlepší souboje v historii. I počet lidí co tu umře se blíží neskutečným číslům. Ještě 15 minut po konci filmu jsem byl v úžasu. Prostě musím napálit totálních 100 %.

Sněhurka a lovec (2012)

Moderní variace na tuhle pohádku se mi velice líbí je to pojato mnohem temnější Shěhurka tu není pouze vyobrazena jako ta milá a křehká dívka, ale nebojí se tu i použít meč a snažit se získat zpátky trůn po zlé čarodejnici. Velkou část filmu si pro sebe ukradne Charlize Theron která je nejen hodně sexy, ale i správně zlá a temná tím nechci říci, že by ostatní postavy neměli co říct to právě naopak Kristen je překrásná a lovec v podáni Chrise Hermswortha je správná akční postava. Velice hezky je tu vyobrazen svět v lese a jednotlivé monstra nepostrádají nádech.

Útěk z MS-1 (2012)

Totální bečkovina na kterou jsem se ale hrozně moc těšil.Rozpočet je vidět, že nebyl jeden z největších, ale o to tak úplně nejde je tu spoustu psychopatů a magorů, kteří jsou hodně luxusní a hlavní hrdina který frajeřinu a pohodu rozdává na všechny strany. Člověk i odpustí jak se z krasotinky jakož to dcery prezidenta stane celkem dost cool akční borka. Ale to už prostě k bečku jako je tohle patří, kéž by bylo více takových beček a člověk by prostě se jen rozvalil a ničím nezatížen na to koukal.

Válka gangů (1999)

Nečekaně málo akce na akční film což je dost nečekané. O co tu jde už jak film v názvu napoví o Válku gangu v čínské čtvrti je tu spousta podplacení prostě podraz který se v takovém byznysu běžně děje. Jeden z prvních čistě amerických filmů s Yun-Fatem a jedna z prvních roli pro Marka Wahlberga. Kdyby se přidalo trochu více akce něco jak byla automobilová honička ve městě tak bych byl mnohem více spokojený.

Bůh žehnej Americe (2011)

Frank je vyloženě otráven konzumní společností plnou přetvářky,zesměšňování jiných prostě spoustou povrchní věcí jako jsou různé rádoby hvězdičky a reality show. Jednoho mu prostě jebne v hlavě a rozhodne se zbavit parazitu ve společnosti a tak prostě tím, že je odpráskne k němu se postupně přidá holčina Roxy pro které je Frank hrdina. Film mě vyloženě bavil Ps: Poslední likvidace v soutěžním pořadů Americká superstár je vyloženě masakr.

Diktátor (2012)

Brutálně politicky nekorektní vysmívaní se všemu co jen trochu zavání demokracii pohled na ženy a názory Diktátora jsou místy brutálně vtipné. Jsou tu forky od lehčích až po naprosto brutální u kterých jsem se řezal jak hrom. Jestli to je jeden z posledních diktátoru tak je úplně " The Best".

Jump street 21 (2012)

Hodně dobrá hlavní dvojice k tomu i Ice Cube, který tu hláškuje jak blázen. Film je prošpikován nejrůznějšími forky narážkami a hodně jich je dost brutálních. Kdo chce oddychovou komedii ve stylu buddy tak je to ideální volba a dokonce je tu i na 5 minut Johnny Depp spíš jako připomínka kultovního seriálu. Postě kdo má rad nekorektní humor dobrou muziku nějaké ty přestřelky tak je to naprosto ideální volba.