Generálové Wehrmachtu (2007) (seriál)

Výpovědi pamětníků, informace o možná méně známých generálech - velké pozitivum. Dokument přináší zase nové informace. Bohužel ne vždy přesně. Literatura to prostě není. Rád bych viděl více dokumentů, které nebudou výhradně očerňovat Wehrmacht nebo Waffen SS.

Before I Self Destruct (2009)

Bohužel od začátku mírné zklamání. Prvních 5 minut vyplněných spíše chvástáním než nějakým úvodem. A vůbec ono to celé působí dost nepřirozeně, holt režírovat film zřejmě není jen tak. Nevím, co bylo smyslem tohoto filmu, ale působí to spíše jako promo pro fiftyho desku a crew. Takže když se díváte na tenhle film, kritika hereckých výkonů musí jít stranou a člověk se musí soustředit jen na jeho obsahovou stránku a nechat se provázet Curtisovým hlasem. Patřím mezi Curtisovy fandy, takže jsem se bavil… 60% z velké části za hudbu.

Obhájce (2011)

Bez spoilerů asi jen těžko hodnotit obsah, takže jen velmi obecně. Inteligentní, plné zvratů a napínavé až do konce. Exceluje nejen Matthew McConaughey, ale i celá řada dalších, především Laurence Mason v roli šoféra je bezkonkurenční. Od úvodního intra až k titulkům prostě skvělá podívaná - 90%. Všechno pak umocňuje ještě lepší hudba!!!

Zkus mě rozesmát (2011)

Někdy je těžké, dívat se na film, u kterého předem „znáte“ jeho průběh i rozuzlení. Ale tady to vůbec nevadí. Just Go With It baví od začátku do konce, prostě klasický Sandler. Čtvrtá hvězdička za Jennifer v růžových bikinách a hvězdnou chvilku Andy Roddicka.

Templář (2011)

Surové, realistické, vskutku velmi propracovaně vyobrazené střety. A přestože je scénář lehce slabší, respektive vyjma bitev děj zaostává a Paul Giamatti mě rovněž lehce zklamal, kvalita vysoce převyšuje drobné nedostatky. Obzvláště milovníci historických snímků by si Ironclad neměli v žádném případě nechat ujít.

Ofsajd (2006)

...nobody go win in a situation like this and absolutely no point to it in the circumstances, I can't believe this... Má to něco do sebe :-/

Pixely (2010)

Lahůdka s notnou dávkou nostalgie. Originální, nádherně zpracované, doporučuji :-)

Černá mamba (2011)

F*ck my a§§!!! Nářez :-) Pátá hvězda za pejska :-)

Matrix (1999)

Ať si říká, kdo chce, co chce o vykrádání filmů, kamerových chybách a podobně, pro mě je Matrix samým vrcholem filmové tvorby, který neuvěřitelně předběhl svou dobu. Ať už námětem, výkony, hudbou, akčními scénami či efekty. Omlouvám se všem, ale kam se na tohle hrabe Inception?!

Podfu(c)k (2000)

Skvělý příběh, skvěle natočený, skvělé obsazený, skvostně zahraný. Nezapomenutelné scény, parádní hudba, inteligentní a kvalitní humor, napětí, zvraty, filmu prostě nic nechybí. A takto bych mohl pokračovat ještě na několika dalších řádcích. Především Stathamův a Pittův akcent je úžasný. Některé filmy lze ještě sledovat v českém znění, ale pouštět si tenhle film dabovaný by byla opravdu, s prominutím, ta největší pí**vina! Kdo neviděl, musí napravit!!!