Hacker (2015)

Nejprve jsem chtěl zmínit jak skvělá byla ve filmu kamera a popsat, proč dávám 3 hvězdičky. Nechal jsem si to ale přes noc rozležet a s klidem říkám, že to byl nejlepší film, co se přesnosti technických detailů zmíněných ve filmu o hackerské tématice týče. Jde o akční moderní film s úžasnými animacemi, kde se hlavní hrdinové nepodobají stereotypním béčkovým trhákům, ale řeší problémy na úrovni běžných občanů. Podotknul bych především rozmanitost prostředí.

Hra (1997)

Jsem typ člověka, co si rýpne do děje a předpovídá jeho osud. Snímek Hra byl poslední, který jsem od Finchera neviděl a šel jsem na jistotu. A to je právě to. Na jistotu. U tohoto filmu jsem si nebyl jistý byť jedinnou minutu. Na něco jsem se z officiálního textu naladil, ale co se mi dostalo byla vlna uplně jiná. Film překvapí. Věřím že divák od diváka snáší překvapení jinak, ale za mě to byl pozitivní zážitek. Typově podobný Počátku, ale za mne promakanější.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Originální. Na tohle slovo už v recenzích narazíte jen zřídka. Ovšem lze s jím popsat celý příběh pokračování notoricky známého Sherlocka Holmese. Nejprve jsem trochu pochyboval o míře nevšednosti této postavy, po prvních 20 minutách už mi ale vše zapadalo dohromady. Šel jsem na tento film připraven na akční podívanou ze staré Británie, dostalo se mi však mnohem více - kombinace brilantní kameramanské techniky dnešní doby a všechny ty soudobé kostýmy doby dějové dokonale dokáží diváka upoutat a nepustit na více než 2 hodiny. Z čeho mám asi nejvetší radost je způsob, jakým režie zvládla samotné finále filmu. Zde to bylo nejvíce na hraně a naštěstí dali také prostor divákovi na dotvoření si situací.

Star Wars: Klonové války (2008)

Spoustě kritikům se animace nezamlouvá a to je dokáže naladit na kritickou vlnu hned z počátku. Nejprve jsem si u seriálu říkal, jak to mohlo být vůbec vydáno, však po tomto filmu a pár epizodách první serie jsem si jednoduše zvykl a děj bylo to klíčové. Dodnes čekám na nové epizody jako by šlo o celý nový film. Originální dabing je jednoznačně plus, přivede zkušenější do děje a divák se tak může soustředit na všechny detaily mezi filmovými epizodami. Určitě ale bude na Klonové války mít jiný pohled divák strádající znalosti z hexalogie či rozšíření.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Normalne se na serialy vubec nedivam, ale TBBT jsem si primo zamiloval jiz od prvniho dilu. Samozrejme se s dabingem vytraci spousta dobrych hlasek, proto muzu jen doporucit originalni verzi. Nekdo si muze rict, ze je to obycejny serial ktery najdu kdekoliv, ale me upoutal daleko vice nez treba HIMYM, perfektne propracovane charaktery postav, zajimave situace a skvele hlasky delaji tento sitcom tak uzasny.

2012 (2009)

Další "klasický" americký katastrofický film, trochu clisché , autor využil myšlenky, která se v té době zrovna řešila a celý svět ji byl fascinován. doporučuji shlédnout po přečtení pár článků na internetu o předpokládané hrozbě...

Alenka v říši divů (2010)

A máme tu další klasiku od Tima Burtona s Deppem.Vždy se na jeho filmy těším, protože mají v sobě fantasii a humor

Muži v říji (2009)

Ano, sice to nemělo nejsilnější příběh, ale člověk musí občas vypnout. Ohodnotil bych ho jako skvělý na volný čas a odreagování...Bylo tam spoustu prvků, které opravdu v realitě mají své místo, což je možná škoda.

V Bruggách (2008)

Perfektní film se skvělým příběhem, velice velkou roli odehrála hudba na pozadí, bylo tam i spoustu dobrých humorných scén, které poukazují na to, že vtipné vložky do filmu se dají zakomponovat i jinak než ty od pana Trošky. Rozhodně doporučuji shlédnout.

V jako Vendeta (2005)

Nejde o to, že děj má jinou linii než ostatní akční kousky, jde o myšlenku. Hlavní role byla zahrána dokonale a film byl zasazen do příjemného prostředí. Co se týče významu, někdy by neškodilo pouštět tento film povinně.