Mládí (2015)

Přesně na tohle jsem se těšil. Byla to opět opravdová Nádhera. Na Nádheru jsem byl připravený jako na běžný film, ale po chvíli jsem si uvědomil, že tady to s dějem nepůjde hladce. A ono to o ději taky vůbec není. Oba filmy ukazují čisté emoce. Emoce. Emoce. Všude emoce, mezilidské vztahy, Langova hudba, unikátní kamera, opět přednesení myšlenky, že všechno je tak strašně abstraktní, že lež není špatná ani dobrá, prostě je. Těšil jsem se na pláč, křik, nahá těla a životní osudy Smetánky. Dostal jsem mnohem víc, celé zabalené do britské angličtiny, v hlavní roli proradný Alfr.. Caine. Krása je všude <3

Čtyři lvi (2010)

nemohl jsem dokoukat kvůli těm úhlům a pohybům kamery

Interview (2014)

Průměrná věc. Moderní narážky. Bonus points za to, že Slim řekl o Eminemovi, že Marshall je gay

Kingsman: Tajná služba (2014)

Ze 4 hvězd jsem se přesunul na 3, protože týden po shlédnutí jsem to nechal rozležet. Předtím jsem si neuvědomil, jak moc mi vadí "rodinný" koncept filmu. I když nechcete, budete to porovnávat s Bondem, ale v bondovce nebudou nereálné absurdity, anální sex, ani Samuel L. Jackson v teniskách.

Birdman (2014)

Až absurdní jak se u tohoto filmu dokáží místní pseudokritici vyjádřit a podpořit své názory lecjakým jiným filmem. Vytáčí mě, když tu lidé píší recenze plně objektivní. Mě se snímek líbil na tolik, že po prvních 30 minutách, když jsem šel na záchod jsem si sám sobě nahlas povídal, jak skvěle tu či onu věc ve filmu vyřešili. Od všudypřítomných bicích přes reálné prvky zákulisí divadelní scény až po velmi potěšujícího Nortona, který si zase zahrál ve filmu s tendencí "Let's fuck up their minds". Přes ty průhledné hlavy, k nimž se dostávám mezi řádky těch kometnářů, kterým film "prostě nesedl" se nemůžu lehce dostat. Hořká zaujatost sráží pro mne perfektní film a mne nezbývá než ho hvězdičkami jak cípů v pentagramu podpořit. Krátce novodobý film s těžkou pravdou dramatického inkubátoru co naráží do hlavy režiséra zobákem.

Prokletý ostrov (2010)

Konflikní hodnocení. Těžko dělat recenzi na film, kde mi vadí scénář, který je podle předlohy, jež jsem nečetl. Ale hej! Hodnotím koneckonců film a proto můžu vesele říct, že mě mrzí závěr filmu. Mrzí mě rozuzlení, které vlastně nebylo zase až takové rozuzlení. Mrzí mě, že jsem viděl před tímto filmem Eliza Graves (2014) takže mi hlavní doktor / herec pokazil zážitek. Trochu jsem čekal DiCapria se špetkou počátku, ale jaksi dotaženého. Jeden z filmů co si nechám na další kolo, ale už to samo o sobě jde na rozpaky. Rozpaky, to jsou. 60%

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Hodně jsem se bál, že pokazí hezký příběh. Vybral jsem si film 5 minut před kinem po cestě kolem, ale nelituju. Jasně, jsou tam předvídatelné linie ale hej, co je na tom vlastně špatně ? Předlohu jsem neznal, takže jsem si wow efekty mohl užít naplno. V prvním klíčovém zvratu děje, kdy se hlavní postava dozvídá důležitý fakt, jsem si začal domýšlet pokračování a vždy dávám 4+ hvězdiček, když mi je autor hezky vyvrátí. Pět jich však nedám, protože mě hodně vadili dnešní vtipy a narážky ve filmu, co má reprodukovat dobu předminulého století. Period.

The Rise and Rise of Bitcoin (2014)

5 hvězd za nekomerčnost, technickou přesnost a dokumentaristiku dělanou podle snů autora.