Paříž, Texas (1984)

Sa mi ťažko hľadajú slová. Absolútna srdcovka. Najlepší film môjho obľúbeného režiséra. Miloval som to pomalé tempo. Z kina som odchádzal rozhodnutý stať sa lepším človekom.

Carmen (1983)

To už som bol kinomaniak. Fascinovala ma atmosféra, prelínanie dejových rovín, vírenie tanca a hudby, kastanety. Podívaná. Plagát k filmu som ukradol z predsália a roky ho mal v detskej na stene. Z kina som odchádzal rozhodnutý stať sa lepším človekom. Ale pretože dialektika nepustí, najlepší komentár: Bebacek.

Pretty Woman (1990)

A keď my to už budeme mať za pár, a naše vnúčence budú robiť mejdan s trávou a filmami tak budú pozerať túto KLASIKU!!!

Jezero smrti (2008)

Od Votrelca najlepší horor (?), čo som videl. Keď vyšla z toho kontajnera ... Film roka 2008 ex equo s 4 mesiace 3 týždne 2 dni.

Nový svět (2006)

Fascinovala ma tá procedúra príchodu do USA.

Návrat domů (1978)

Prvý krát som si zapamätal meno režiséra. Môj najlepší protivojnový film.Jak si pichal do žily vzduch. Bol som z toho úplne perplex... Skvelá muzika. Z kina som odchádzal rozhodnutý stať sa lepším človekom...

Soudce a jeho kat (1975)

Od Hlbočiny som miloval Bissetovú a našiel som si cestu na každý film v ktorom hrala. Ale už nikdy to nebolo také ako prvý krát... Atmosféra povedzme,ale inak nič moc.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Týmto filmom som sa definitívne stal závislým. Al Pacino na dlhé roky mojím naj... Ťažko sa mi hľadajú slová. Veď ste to videli... kleopatra, Galadriel, Boss321... Z kina som odchádzal ako očarený a rozhodnutý stať sa lepším človekom. :o)