Zdraví vstříc (1941)

Pokaždé když si vzpomenu na radu "Děti do jednoho roku ukazujte návštěvám jen z dálky", mám hned lepší den..

Dexter (2006) (seriál)

Po 8 řadách a zakončení (se kterým jsem já osobně maximálně spokojenej) je to pro mě pořád špička v seriálové tvorbě. Ano, byly tam slabší momenty, trochu nešťastná 3. řada a pár vykonstruovaných dějových zvratů, ale na druhou stranu jsme dostali Dextera a jeho životní lapálie, Masuku a jeho šílený smích, Debru a její přisprostlou držku, Dexterova brášku, Trinityho a mnohé další aŤ už oblíbené nebo nenáviděné, ale téměř vždy zajímavé charaktery a zápletky. A to se počítá.

Amadeus (1984)

Viděna Director's cut verze. Miloš Forman je prostě borec.

Divotvorné oko (1939)

V tehdejší době jistě dechberoucí, dnes spíše úsměvné, ale kvalita a zajímavost se tomu upřít nedá.

Pařba na třetí (2013)

Stále hluboce ve stínu prvního dílu, ale z mého pohledu mnohem lepší, akčnější a duchaplnější než díl druhý, který jen kopíroval jedničku v jiném prostředí. Chow je prostě nejlepší.

Strážci - Watchmen (2009)

Viděl jsem ULTIMATE CUT a něco tak epického a po celé 3,5 hodiny nenudícího jsem neviděl od SPECIÁLNÍ EDICE Pána Prstenů. Tento film je Snyderův vrchol a ukázka toho, že i komiksová adaptace může mít přesah a poselství nutící k zamyšlení.

Světová válka Z (2013)

Ze začátku nic co by jsme už neviděli v jiných zombie filmech (to vlastně ani na konci), ale od půlky to chytí skvělé akční tempo a to nezvolní až do konce. Herecké výkony mě tu nijak nenadchly, ale uteklo to, zombíci vypadali dobře a to je tak vše.

Collateral (2004)

Výborně napsané a zahrané postavy, skvělá kombinace hudby a gradace scén, která jen umocňuje atmosféru a Tom Cruise jako Vincent, jeden z nejlepších záporáků vůbec. Jediná škoda je toho trapného Hollywoodského konce, protože každej správnej fanda celou dobu držel palce právě Vincentovi.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Skvělou atmosféru a úžasné zpracování totálně zabíjí to, že režisér celou dobu neví, pro koho byl vlastně film určen. Protože pro děti je to moc temné a násilné a pro dospělé je to prostě animák, takže ve výsledku vám na to žádný soudný rodič svou ratolest nepošle a kteří dospělí vám půjdou dobrovolně do kina na animák o sovách?

Akta X - Film (1998)

Narozdíl od seriálu, který už od 3. řady ztrácel atmosféru a kouzlo, mě tohle posadilo na prdel a vzbudilo ve mě nostalgické vzpomínky na strach a poutavou atmosféru prvních řad, jen s lepšími efekty, záběry kamery a dražším lookem. Nemluvě o tom, že děj spojující 5. a 6. řadu byl špičkou žánru a Akt X jako celku. Pro fanoušky Akt X je tohle něco jako orgasmus, pro všechny ostatní je to vynikající sci-fi thriller.