• Krátkometrážní

Otevřený prostor (2006) (studentský film)

On je to sice prostor otevřený, ale divákovi moc otevřeně nepomůže pochopit. Tedy, ono toho tam moc k pochopení není, ale už jen nápad se dvěma kamerami je velice dobrý. Proč s ním více nepracovat?

Automatic for the People (2010) (studentský film)

Viděno jako první na Cinema Open, tudíž ještě zcela při smyslech. Výborný Petr Brukner a samozřejmě Michal Kern. Jak už řekl Psema, přeostřování je zajímavá věc, zde se ale používala moc často a trochu rušila celkovou atmosféru. Film bych ještě malinko prostříhala, aby nebyl tak dlouhý, ovšem jinak velmi působivý film. Co skrývá za každým automatem? Mám se bát?

Bába (2008)

Bylo tam všechno, co jsem od amatérského filmu požadovala (a zvlášť k absolventskému). Napětí, trocha přemýšlivosti, vtip, smutek, nečekaný zvrat a konec, který si může každý domyslet. Nádhera!

Idiot na cestách (2010) (seriál)

Jsem na vážkách. Možná je to proto, že toto dílo jsem viděla v angličtině a jelikož nejsem příliš zdatná angličtinářka, zanechalo to ve mně převážně smíšené pocity. A ty jsou: ,,kravina, ale néé, tak strašné to není, sákra, tohle je příšernost, chachá, kousek byl vtipný, ahá, tady už ne!'' Možná také proto, že zesměšňování nemám v popisu práce (tedy nečinné koukání se na TV, filmy a jiné trochu se podobající výtvory).

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Plytké, odfláklé, profáklé. Samozřetelně, na poslední (doufám, že poslední) Piráty jsem se dívala jen kvůli Jacku Sparrowovi (nebo kvůli Deppovi?), ale i ten mě dost zklamal. Kde je ta nepředvídatelnost každého jeho kroku? Kde je to neuvěřitelné charisma, kterým oplývá? Kde je jeho padoušství, kterým je (a možná jen tím) proslulý? Hm? Odrazilo se od přehrávající se Penelope Cruz, kterážto se do filmu nehodila, nechápu, proč ji Rob obsadil, přeletělo přes stále vynikajícího kapitána Brabossu, který si ale nemůže odpustit změkčení celé postavy (tím nemyslím fyzicky, aby bylo rozuměno) a přistálo na frňáku rádoby kněze, který se krásně zamiloval do mořské panny, s nejhůře nadabovaným hlasem. Tohle všechno se tam stalo, ovšem aby to někomu dávalo smysl, s tím nikdo nepočítal....

Želary (2003)

Na první pohled se zdá, že v hlavní roli účinkuje stále ta stejná láhev vodky nebo co to v ní bylo. Copak nemají jiný alkohol? Né, to určitě byla slivovice! Na druhý pohled zjišťujeme, že hlavní roli má Aňa a chlapík a ve VEDLEJŠÍ roli je láhev. A to už je co říct!

Surfařka (2011)

Před zhlédnutím jsem si říkala, super, to zas bude teenagerská podívaná, která se zase vysune někam ven z mozku a bude utíkat hodně daleko od vlastníka mozku (pokud onen dotyčný mozek vlastní, což se nedá říci o všech). Už jen AnnaSophia mě moc nepřesvědčila, přece jenom její filmografie mluví za své i když je holčina talentovaná, to zas jó... Dennis Quaid mě zarazil ještě více - že by nevěděl, co ve stáří podniknout? (Stáří berte s rezervou, dobře, zlatý střední věk - trošku po). Jenže hned mě chytly ty vlny. Stále si přeji umět surfovat, ačkoliv jsem nikdy na prkně nestála (na skateboardu ano, ale jen dvě vteřiny, těsně před pádem), ovšem to krásně azurové moře (tu barvu opravdu dokázali prodat), písečné pláže (ti snad musí mít písek úplně všude), ve větru se kývající se palmy (bez kokosů, bůůů) a překrásné domky na pláži (nebojí se tsunami?) to všechno a ještě mnohem více mě přesvědčilo pohodlně se usadit a sledovat film, který by každý (surfař i nesurfař) měl zhlédnout. Nejen pro to krásné moře, vypracované tělo bratra Bethany (SPOILER...), zřejmě pro muže dívky v plavkách, ale pro příběh, který se opravdu stal a stál za natočení. Utrpení mladého člověka, který se se vším dokáže poprat lépe, než kterýkoliv dospělý... Doporučuji zhlédnout v ponurém tmavém listopadu!

Tintinova dobrodružství (2011)

Ačkoliv se mi nelíbí plakát (ty poslední tři jsou mnohem hezčí), filmem jsem uchvácená. A když říkám uchvácená, tak tím myslím velice uchvácená. Říkáte si, hm, ten blonďáko - zrzek, co pořád řeší nějaké záhady, neustále mu byt vykrádají kdejací chlápci, ten, co mluví se psem a ten, co nikdy nezestárne. Kruci, jak on to dělá? A proč zrovna na něj bychom se měli podívat? Pochybuji, že těch několik desítek dětí, co se nacpalo na sedačky kina někdy četlo Tintina, protože přiznejme si, děti už vážně vůbec nečtou. Ale ti, kteří na něm vyrostli nebo si občas přečtou nějaké to Tintinovo dobrodružství (já), zaručeně budou chtít na novinku Spilberga. A že mě tento režisér opravdu nezklamal. Sice mi celé dobrodružství připomíná honičky Indiana Jonese, ale vzpomeňme si, jak byly dobré! Plus přidejme pár dobrých vtipů, sympatických postav, absolutní ,,záporáky'' a ,,kladňáky'' a je z toho nepřekonatelná podívaná pro malé, ale hlavně velké. A nezapomínejme, jsou horší věci, než vystřízlivět!

Erin Brockovich (2000)

Moje původní myšlenka o tomto filmu nebyla vůbec dobrá. Myslela jsem si, že je to jen normální drama a Julie Roberts plýtvá úsměvem nadarmo. Ovšem to jsem velice zmýlila. Nejenže jí ten úsměv pomáhá k naprosto nepochopitelným činům, ale ani nevhodné oblečení nijak nevadí k vykonání velkých věcí. A taková velká věc se tu opravdu děje. Nesmíme opomíjet Alberta Finneyho, ten si také zaslouží můj obdiv, role si zřejmě vybírá podle toho, aby mohl předvést svoji milou a velmi sympatickou povahu. A kdo by si nepřál mít tak prořízlou pusu jako Erin Brokovich v tomto filmu? K přesvědčení lidí totiž nepomůže vůbec právní znalost, ale je potřeba odvaha a nebát se skákat do všeho po hlavě. Pokud toto umíte, potom se v životě jistě neztratíte!

Vrahouni (2010)

Začátek se slibně rozjížděl, vždyť není moc filmů, které začínají sblížením párů a následnou svatbou. Ashtonu Kutcherovi to samozřejmě moc slušelo, v plavkách (ano, děvčata, na začátku je v plavkách) vypadal nádherně, ale Katherine mě přesvědčila, že nic jiného, než slušně zahrát doktorku neumí. Proto doporučuji se podívat na Chirurgy, protože tam to alespoň chvilkami vypadá, že hraje... Jenže v první třetině filmu se začíná více ukazovat vraždící zaměstnání onoho dotyčného manžela, takže z novomanželů bydlících v krásném domě v pohodičce na předměstí se stává rázem něco úplně jiného. A to ,,něco'' je tak nudné a předvídatelné a akční scény jsou tak špatně prostříhané, že už nikdo neví, kam to všichni běží. A jen co se vzpamatujete z těch hrozných akčních scén, přijde neočekávaný zvrat, který by tam měl být, aby se výtvoru dalo říkat film, jenže ten je tak strašně pitomý, takže začnete o celku velice pochybovat a vyčítat si, proč že jste se chtěli dívat na Vrahouny. A když žádné logické odůvodnění nenajdete a vzdáte to, zjistíte, že před vámi běží titulky a vy nevíte, o čem film byl...... Jediné, co mi maličko zlepšilo náladu, byla Catherine O'Hara, která matku ,,jen Jen'' zvádla na jedničku a stejně tak její otec byl výborný v podání Toma Sellecka, kterému jdou nejlépe role zazobaných chlapíků...