• Krátkometrážní

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Milé překvapení před Ice Age 4. Velice dobře zpracované a vtipné. Ve srovnání s tímto kraťasem, byla Doba ledová o hvězdičku slabší.

Od soumraku do úsvitu (1996)

První polovina filmu je skvělá. Člověk si říká, že to jsou jasné čtyři hvězdy a pokud přijde dobrý závěr, tak snad i pět. Jenže pak se to pokazí a stane se z toho naprosto tuctový film.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Martin Scorsese opět nezklamal. Už mnohokrát potvrdil, že jeho jméno je zárukou dobrého filmu. Jeho pocta Georges Mélièsovi byla skvělá. Osobně považují Méliès za jednoho z největších režisérů a průkopníků filmu všech dob. Proto mně toto téma zaujalo a celý film jsem skouknul jedním dechem. Velkým bonusem je pak soundtrack.

Pamětnice (2009)

Tento film byl pro mě opravdu zklamáním. Nechápu, jak někdo může promarnit takovou šanci, když se sejde zajímavé téma a tolik dobrých herců. Poslední dobou mám pocit, že česká kinematografie má spíše sestupnou tendenci než naopak.

Frajer Luke (1967)

Nejlepší role Paula Newmana. Je vidět, že to je PAN herec. Výborně natočené vězeňské drama, které je navíc podtržené dobrou hudbou.

Skyrunners (2009) (TV film)

Film začne zajímavě a divák čeká, jak se to rozvine. Bohužel s přibývajícím časem se kvalita snižuje. Váhal jsem mezi dvěmi a třemi hvězdičkami ... a můj závěr zní ... je to průměrný rodinný film.

Muž na radnici (1976) (seriál)

Nejsem zastáncem automatického zatracování komunistických seriálů. Zajímalo mně, co se tenkrát točilo, a tak jsem celý seriál shlédl. Samozřejmě,že je plný ideologie, ale pokud jste schopni tuto ideologii rozlišit, tak pak musím dát jednu hvězdičku. Když jsem četl komentáře ostatních hodnotících, tak jsem se seriálu bál. Že to bude seriál naprosto o ničem, plný vaty a bezduchých dialogů. Překvapilo mně,že tomu tak nebylo. Musím uznat,že pan Dietel se dokázal poprat i s takovýmto nezáviděníhodným tématem. Je sice pravda,že pokud se koukneme na seriál jako celek, tak musíme konstatovat, že kdyby nebyl natočen, tak by se vůbec nic nestalo. Každopádně já ho beru jako odraz doby ve které vznikl. A ještě jedna poznámka závěrem ... pokud bych srovnal tento seriál s tím, co se v dnešní době točí a předhazuje divákům, musel bych přidat jednu hvězdu, protože ruku na srdce ... v záplavě Růžových zahrad a Ulic by musel člověk říci "zlaté komunistické seriály".

Advokátka (1977)

Musím dát za pravdu uživateli Šumař. Také by mě zajímalo, proč všichni hodnotí tento film, tak jak ho hodnotí. U spousty filmů jsou naprosto zbytečné a nic neříkající komentáře, a tady nejsou ani ty. Určitě to není film, který by byl na pět hvězdiček, ale zároveň to určitě není odpad. Samozřejmě nižší rozpočet je na filmu znát a připomíná spíš televizní inscenaci nebo divadelní záznam než jiné filmy té doby. Každopádně herecký výkon Emílie Vašáriové se mi zdál dobrý. Jen mě trochu zklamal slovenský dabing českých herců, který vždy velice zkazí umělecký dojem. I tak jsou to tři hvězdičky.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Drsný snímek, který ovšem zhltnete od začátku do konce. Dobře natočené drsné podmínky v dělnické kolonii. Film, ve kterém uvěříte všemu. Ne jako v rádoby drsných amerických střílečkách, kde teče krev proudem, a vy se můžete usnout nudou. Zde je vylíčen příběh násilnického otce, který tyranizuje svou vlastní rodinu. Milující matka, která se snaží pro děti udělat vše co může, jen sleduje, jak se její rodina stále více potápí do bahna ve kterém se nachází. Až sebevražda dcery je zlomový okamžik, kdy dostane odvahu opustit manžela a zajistit dětem lepší budoucnost.

Rodina Bláhova (1959) (seriál)

Není snadné hodnotit seriál podle jednoho dílu. Nemám to ve zvyku, na rozdíl od jiných, kteří po shlédnutí prvního dílu ihned kriticky zhodnotí dílo jako celek. Hodnotím tedy pouze tento jeden díl, na který je možné pohlížet na krátký televizní film, na takový příběh odehrávající se jednoho silvestrovského večera. A tento příběh se mi líbil. I po stránce scénáristické i po stránce filmařské. Jen mi pořád vrtá hlavou, o čem bylo těch předchozích devět dílů.