Talentovaný pan Ripley (1999)

Má to sice trošku rozvláčný začátek, ale po scéně ve člunu se to zvrhne v excelentní psychologické drama, ve kterém mě slizoun Damon pil krev takovým způsobem, až jsem mu musel v duchu zatleskat. Ono vlastně ve všech podstatných rolích hrají prvotřídní herci, což je velkou devízou tohoto filmu. A pak taky lahůdkový scénář (i když souhlasím s uživatelem J*A*S*M, že těch náhod je tam zbytečně moc), který si svoji pozornost prostě vynutí a dlouhá stopáž najednou není překážkou. Přesto si myslím, že RIPLEYHO HRA s nepřekonatelným Malkovichem je ještě malinko lepší, ale to jen tak na okraj.

Eaters (2011)

Itálii osobně nepovažuji za žádnou baštu zombie hororů, byť se jich tam už urodilo vskutku mega a EATERS mě v tomto názoru opět jenom utvrzují. Naprosto nezáživná podívaná, jejíž obsah se vám z hlavy vypaří během pár minut. Je to točené v neatraktivním odpudivém prostředí mezi rozpadlýma budovama někde u smeťáku, ponuré, zašedlé barvy, kamera, herci, všechno to zkrátka působí strašně laciným dojmem a hlavně to není vůbec, ale vůbec napínavé. Děj se jen tak plouží od nikud nikam, sem tam solidní gore, nějaký ten nechutný záběr, ale to je žalostně málo. Nebrat!

Neznámý (2011)

Liam Neeson v poslední době nouzi o práci určitě nemá, neboť filmy s ním se rodí jak houby po dešti. A protože ne všechny jsou úplně podle mého gusta, přiznám se, že jsem od UNKNOWN zas tak moc nečekal. Musím však uznat, že se tento thriller fakt povedl. Jeho nespornou výhodou je to, že dokáže opravdu mistrně vtáhnout do děje, probudit v divákovi neodolatelnou zvědavost jak to všechno ve skutečnosti vlastně je, kdo je hlavní hrdina vůbec zač; a když na to přijdem, není pravda, že film ztrácí dech, naopak ona mysterióznost ustupuje akci a napětí, protože logicky nás zajímá, jak to dopadne. K tomu je třeba přičíst jako přidanou hodnotu skvěle natočené akční scény, honičky, prostě žádné béčko, kde se kvůli rozpočtu škudlí každý dolar, no a taky závěr, objasnění, které je myslím si zcela uspokojivé, protože všechno do sebe krásně zapadlo, což je u tohoto typu filmů velmi důležité. Omluva tvůrcům za počáteční nedůvěru je tedy zcela na místě a snímku patří velké doporučení.

Mechanik zabiják (2011)

"Chová se jako Kurýr a není to kurýr" - touhle vtipnou hádankou glosoval MECHANIKA ve svém komentáři uživatel Fr a já mu za to tleskám, protože nic výstižnějšího jsem tady k tomuhle filmu zatím nečetl. Jen bych ještě přidal názor, že KURÝRA podle mě tato nová Stathamovka dokonce v mnohém překonává. Není totiž tak bláznivě přehnaná, je drsnější a díky absenci komediálního odlehčení působí daleko serióznějším dojmem. Jinak jde o remake stejnojmenného snímku z roku 1972.

Sedm neohrožených (1983)

Je mi jasné, že k takovéhle misi je třeba tvrdého výcviku, vše se musí pořádně připravit, nacvičit........no, každopádně věnovat tomuto více než polovinu stopáže, to mě přiznám se trochu vadilo a hlavně nebavilo. Ale jinak se to dá.

Maladolescenza (1977)

Tohle se hodnotí opravdu těžce, neboť po dějové stránce je film skutečně hodně prostý. Nakonec jsem zvolil zlatou střední cestu, která vyjadřuje především ocenění režisérovy odvahy překročit jistá filmová tabu i za cenu toho, že drtivou většinu publika pobouří. Díky ní se nám totiž nabízí konfrontace s filmovou kontroverzí, kterou se, přestože je natočená citlivě a s vkusem, nebojím nazvat skandální, na druhou stranu možná i proto tolik přitažlivou.

Cutlass (2007)

Kraťas, ke kterému mě přilákalo jen výborné herecké obsazení. Nyní po zhlédnutí zůstává tato skutečnost po hříchu to jediné, co můžu pochválit. Pro mě o ničem!

Alicia (1994)

Filmová humusárna, perverzní, úchylná, nechutná.....jako OK, nic proti, ba naopak. Jen mi bohužel uniklo, co tím chtěl básník říct, nějaký smysl toho všeho.....

Zrození Planety opic (2011)

Odpočinkové pokoukání, které se sice nikdy nestane takovým kultem jako slavné sci-fi z roku 1968, nicméně jako nenáročná jednohubka funguje báječně. Příběh je dostatečně poutavý, zajímavý, díky nejmodernějším technologiím po trikové stránce bezchybný, tudíž úspěch zaručen a pokračování se jistě už chystá. Já jsem také spokojen, dostal jsem přesně to, co jsem očekával, nějakých těch varovných poselství není nikdy dost, zvlášť jsou-li podány takovouhle nenásilnou zábavnou formou.

Smrt v patách (1988)

Trochu pozapomenutý, přesto vynikající dobrodružný thriller odehrávající se v parádním prostředí drsných kanadských hor, kde agent FBI za pomoci zkušeného stopaře nahánějí nebezpečného psychopatického vraha. Škoda, že k přímé konfrontaci došlo až na konci, kdy se děj přesunul do malého poklidného městečka, i tak ale velmi dobré.