Stůj při mně (1986)

Ne, ne, rozhodně nemám v plánu jakkoliv napadat zdejší nadšené komentáře. Ke Kingově tvorbě chovám totiž hluboký respekt, na druhou stranu ale zase nebudu lhát sám sobě a vychvalovat něco, co mě nudilo. Ten film je totiž jednoznačně určen pro jinou cílovou skupinu diváků, než jsem já. Chápu, že je to o síle přátelství, o odvaze, že toto "dobrodružství" dětských hrdinů může v někom vyvolat příjemné nostalgické vzpomínky na léta, kdy vám také bylo dvanáct, že jejich cesta nabízí řadu ponaučení a bla, bla, bla........jenže mě tam tyhle odkazy prostě nebaví hledat. Navíc mi tam schází nějaké to dějové odbočení, překvapivá zápletka či rozuzlení, celý ten příběh si jen tak plyne v jedné přímé linii a nic nečekaného se defakto nestane. No nevím pane Kingu, raději se držtě těch hororů.

Krutý sever (2006)

Hmmm! Tak tohle se těm rybářům teda hrubě nepovedlo...

Pan Bobr (2011)

Ale jo, bavilo mě to, to rozhodně. Akorát si myslím, že se Jodie až moc snažila snímek přiblížit mainstreamu. Tady se rozhodně dalo přitlačit na pilu a jsem přesvědčen, že Mel by jí to v žádném případě nerozmlouval. Ale je fakt, že i tahle umírněnější forma má cosi do sebe, protože námět je to parádní, originální, Gibson válí a...........a? Nějak teď nevím, co dál chválit, což mě opět přivádí k úvahám o nevyužitém potenciálu. Chtělo to zkrátka víc odvahy, ohromit diváka překročením jistých filmových tabu, povolit uzdu a nebát se znázornit šílenství hlavního hrdiny i za cenu nějaké té kontroverze. Takhle to jsou "jen" pěkné tři hvězdy.

Touha po pomstě (2010)

Uff! Tak tomu říkám nálož! Příběh rodičů, které zoufalství nad ztrátou zavražděného syna přiměje k činům, za něž se sami budou smažit v pekle. Opět se jedná o exploitation toho nejhrubšího zrna, přičemž násilí, byť je jakkoliv intenzivní, zde nepůsobí ani trochu samoúčelně, spíše naopak. Ve výsledku je potom samotný závěr zdrcující!

Záhady Pittsburghu (2008)

Tento komentář píšu asi z ročním odstupem a...........já vám už vlastně ani nevím, o čem to bylo. Takže ta jedna hvězda v podstatě jen za kozy Meny Suvary.

Smrtelné horko (1988)

Tři hvězdy opravdu jen díky úzké bodové stupnici. Policajti se snaží hláškovat co to dá, někdy se jim podaří vyloudit vám úsměv, jindy zas jejich snažení vyzní docela trapně, masky zombíků super, oživlá kuřata v čínské kuchyni už pomalu zaváněla tromáckým humorem.......no, zkrátka strašná ptákovina, která ale může pobavit, pokud se díváte v té správné náladě.

Plivu na tvůj hrob (1978)

Skandální snímek, který ve své dodě velmi pobouřil veřejnost i odbornou kritiku se i díky této skutečnosti po právu stal kultem. Kultem, který můžeme považovat za vlajkovou loď subžánru "rape & revenge" a který i přes své amatérské ztvárnění a evidentně nízký rozpočet dokázal nabídnout podívanou tak autentickou a znepokojivou, až z toho mrazí. Filmový underground jen pro zasvěcené!

Muži v naději (2011)

Já vám nevím. Je to taková hňupinka, kde se sem tam objeví nějaký ten dobrý fórek, jinak ale scénáristicky docela trapná, která dané téma možná až nepatřičně zlehčuje. A to se prosím v žádném případě nepovažuji za nějakého puritána či moralistu. Jen mi prostě tento námět nepřijde dostatečně zábavný. Navíc si troufám tvrdit, že v podání Jiřího Vejdělka je to všechno i celkem vzdálené realitě. A pak že dvojice Polívka - Macháček je sázkou na jistotu.

Simon řekl (2006)

Je to na hraně. Nesympatičtí teenageři, řada nelogičností, dialogy nemají hlavu, o patě ani nemluvě, hloupý závěr......no, ale tak nakonec to přeci jen bylo docela zábavné a krumpáčomet hrubý, tudíž jsem přivřel obě oči a tu třetí hvězdu přidal. Ale jak říkám, je to fakt na hraně! Jo a ten oficiální text distributora mi také nějak nesedí...

Underworld (2003)

Staletí trvající válka mezi upíry a lykany k nám v roce 2003 tímto snímkem vtrhla jako blesk z čistého nebe a i když na červená čísla nikdy nedosáhla, mě si dokonale podmanila. Jsem přesvědčen, že odborná kritika si tady své mouchy najde (respektive už našla), pro mě je ale směrodatné, jak moc jsem se bavil. Dodnes nechápu, odkud se moje nadšení vzalo. Upíří a vlkodlačí horory jsem nikdy nějak přehnaně neobdivoval (čest výjimkám), přesto se UNDERWORLD dokázal zařadit k mým nejoblíbenějším filmům. Možná tu svoji roli sehrála úchvatná vizualizace, možná překrásná Kate Beckinsale, nebo mi to všechno tak sedlo jen proto, že jsem zkrátka byl "v pravý čas na pravém místě" a kino navštívil v tom správném rozpoložení, ať tak či tak, má v sobě tento akční trhák něco, co sice nedokážu pojmenovat, ale co mě k filmu pořád a znova přitahuje.