Náš den přijde (2010)

Zahrané je to fantasticky. Cassel stoupá v žebříčku mých oblíbených herců opravdu strmě, je to ale paradoxně jeho postava psychiatra, která moje hodnocení tolik sráží. Zatímco totiž příčina Rémyho chování je více než zřejmá, původ Patrickova nihilistického smýšlení dost dobře nechápu. Zpočátku to vypadalo, že chce Patrick Rémymu opravdu pomoci, že ho vnímá jako svého pacienta (a možná to tak skutečně i bylo), v jeho svérázných metodách, kdy se svého klienta díky manipulaci a vytváření nejrůznějších iluzí snažil zbavit pocitu méněcennosti a posílit jeho sebevědomí, jsem viděl opodstatnění, jenže pak se najednou všechno zvrtlo a .............. oba dva psychouši (ano, teď už je tak mohu nazvat) vyráží na cestu za snem, jež se promění v divoké řádění plné nenávisti a násilí. Kde ale vznikla ta změna Patrickova chování, nějaký její důvod, smysluplný argument, to mi zkrátka uniká a strašně mě to vadí. Všechno mi to potom zavání až příliš velkým kalkulem, lacinou snahou šokovat, což je i díky hereckému koncertu všech zůčastněných myslím docela škoda.

Perverzáci (2011)

Tento povídkový horor může svojí tématikou svádět k jisté kontroverzi, leč skutek utek. První dva příběhy velmi slabé, byť ten úvodní měl nástřel skutečně interesantní (jaká škoda), opravdu působivě tak funguje až závěr třetí povídky, bohužel ani tam tvůrci ve finále nenašli odvahu a o nějaké explicitě nemůže být ani řeč. Jsem docela zklamaný, protože jsem tomuto snímku fakt věřil.

Dead Set (2008) (seriál)

No je to fakt pecka, o tom žádná. Ale ta roztřepaná kamera.....bože, jak tá to kurví!!!

The Collector (2009)

Díky do očí bijící vykonstruovanosti příběhu tomu plný počet dát snad ani není možné. Ale jako nenáročná zábava opravdu špica. Sadistická brutálka, která fakt bolí. Tak pevné nervy.

Survival of the Dead (2009)

K Romerovi vzhlížím s velkým respektem, neboť je bez debat, že zombie tematice udal směr, rozhodně to ale není důvod, abych každému jeho dílu hned solil pět hvězdiček. Po katastrofálním propadáku DIARY OF THE DEAD (2007) si sice tímto snímkem značně popravil reputaci, jenže nějak se stále nemohu zbavit dojmu, že učitel, byť renomovaný, za svými žáky začíná zaostávat. Jeho filmy jaksi nemají díky pomalu se ploužícím mrtvolám to správné tempo a akčnost, jakou do tohoto subžánru vnesli mladší filmaři, strachu se nedostává, protože děsivá atmosféra bývá častokrát narušena morbidními vtípky, které jsou super především tehdy, pokud je na nich film postaven (což u Romera nebývá pravidlem) a napětí není tak tíživé, jelikož "rychlé" zombie jsou zkrátka nebezpečnější. Všechny tyhle námitky platí i pro SURVIVAL OF THE DEAD. Nechtěl bych ale, aby tento komentář vyzněl příliš negativně, jde jen o takové nepodstatné povzdechnutí, proto zdůrazňuji, že se pořád jedná o velmi solidní zombárnu, která se může pyšnit docela ucházejícím dějem, výborným gore i řadou neotřelých nápadů. Tak směle do toho.

25. hodina (2002)

Zamaskováno je to fakt skvěle, to tedy musím uznat. Špičkový herecký ansábl podporován výbornou režií skrývají dějovou prázdnotu tak dokonale, že jsem chvíli uvažoval i o čtyřech hvězdičkách. Ale opravdu jen chvíli. Posledních 24 hodin svobody drogového dealera, kterého boží mlýny konečně semlely, je totiž vykresleno formou, která jakoby ho před divákem snad ještě omlouvala. Ke své smůle však u mě režisér Spike Lee nenarazil na úrodnou půdu a protože nic dalšího smysluplného jsem ve scénáři neobjevil, hodnotím tento ambiciózní snímek i přes počáteční klam spíše s rozpaky.

Limit (2010)

Z Francie se k nám řítí další neuvěřitelně adrenalinová pecka a vůbec nevadí, že se tentokrát nejedná o horor. Zdá se totiž, že forma tamních filmových tvůrců je standartně na vysoké úrovni bez ohledu na žánr. Ale k věci. Á BOUT PORTANT vtáhne do děje hned úvodní scénou a vaši pozornost nepustí ani na vteřinu. Vynikající nepředvídatelný scénář, zběsilé tempo, fantasticky vygradované napětí, bravurně natočené honičky, všechny tyto přednosti si můžete dát do souvislosti s tímto znamenitým akčním thrillerem, který jsem, přiznám se bez uzardění, celý profandil. A to se mi nestává zas až tak často!

Plague Town (2008)

Stokrát ohraná písnička, ale pořád mě to baví...

Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

Poslední dobou vždy, když se na nějaký film moc těším, tak to většinou nedopadne. Co já se tohoto DVD nasháněl! Bohužel mě csfd zase jednou pěkně obelstila. Na základě zdejšího hodnocení, fotogalerie a komentářů jsem nabyl falešného dojmu, že se jedná o zapomenutou raritu, nedoceněný klenot, leč není tomu tak. Herecké výkony o ničem, zápletka tak obyčejná, že to víc ani nejde, soundtrack alespoň u mě potřebnou atmosféru nenavodil, kdo je vrahem mi bylo jasné velmi záhy.....do průměru vlastně tento slasher vytáhly jen opravdu luxusní gore scény, no ale i těch zas tolik nebylo.

Captifs (2010)

Máme tady další francouzskou hororovou libůstku, která možná není tak brutální a surová jako MARTYRS, ani splatterová jako INSIDE, rozhodně to však není důvod považovat ji za horší než tyto dva skvosty. První polovina je malinko rozvláčnější, postavená na nejistotě a strachu z toho jaký osud naše hrdiny čeká, druhá útěková pak nabízí zběsilou adrenalinovou jízdu, při které jsem napětím ani nedýchal. Přičtu-li k tomu skvělé prostředí, opravdu vychytanou zvukovou složku a pro české fanoušky velmi zajímavý casting, má CAPTIFS vyhráno.