Šestý smysl (1999)

No já to všeobecné nadšení až tak nesdílím. Zřejmě filmu v mých očích ublížilo to, že mě dlouho míjel a v době kdy jsem si na něj našel konečně čas, už byl pro většinu lidí kultem. A tak jsem tak nějak věděl o co tady půjde, navíc jsem podobnou pointu před Šestým smyslem už viděl u celé řady jiných filmů a tudíž mě ani nijak nešokovala. Nechtěl bych ale, aby moje hodnocení vyznělo příliš negativně. Je to samozřejmě dobré, tajemné neřknu-li strašidelné, skvěle zahrané, natočené, jen možná film malinko doplatil na mé přehnané očekávání. Nicméně na základě zdejšího hodnocení jsem na toto očekávání měl právo.

Sandokan (1976) (seriál)

Také já jsem si vystřelil v kole štěstí vždy když k nám do vesnice přijeli kolotoče několik fotek Sandokana, možná i nějaké to tričko jsem měl doma a protože jsou ty vzpomínry na Tygra z Montpratchemu, Yaneze či Mariannu docela fajn, raději se na seriál už dívat nebudu, abych si je nepokazil.

Takoví normální zabijáci (1994)

Zpočátku mě ta umělecká stylizace (barevné filtry, střídání barevného a černobílého obrazu, vkládaná animace atd.) trochu vadila, ale po nějaké chvíli jsem si zvykl a film mě naprosto pohltil. Bravo!

Nevídáno, neslýcháno (1958)

Tato komedie, kde Funés hraje vychytralého pytláka sice nepatří k největším perlám jeho filmografie, nicméně ostudu mu také v žádném případě nedělá. Spousta bláznivých scén podpořená neopakovatelnou Funésovou mimikou opravdu rozesměje a Faltus to svým dabingem rozhodně nekazí. Nechal bych ho předabovat všechny ty Krampoly, Lábuse, Cízlery a nevím koho ještě, když už to mistr Filipovský všechno nestihl.

Avatar (2009)

No ano, i já jsem podlehl masivní reklamě a toho slavného AVATARA v kině navštívil. A jsem za to moc rád. Neboť jsem přesvědčen, že doma v televizi bez 3D obrazu bych tu pátou hvězdu jisto jistě nedal. Na tom plátně to však byla bomba! Žádná jiná 3D projekce mě od té doby tak nenadchla, některé dokonce vadily a rušily, nicméně AVATAR je v mých očích vlajkovou lodí 3D technologie a já se bez předsudků nezdráhám tento úžasný zážitek patřičně ohodnotit.

The Horseman (2008)

Ale jo. Pomineme-li zbytečné filosofování o tom co je a není správné a přijmeme film jako bavendo, musí jít palec nahoru. Je to drsné, surové, brutální, což mi ale u filmů nikdy nevadilo, takže jsem spokojenej, protože jsem dostal přímočarý slušně odsýpající napínák, který mohu s klidem všem doporučit. Nebo všem raději ne, ono je to totiž fakt kruťárna...

Hora (2009)

I SPIT ON YOUR GRAVE (1978) je bezesporu kult a tak se dalo pochopitelně očekávat, že se nějaký ten remake dřív či později objeví. Zatímco nejnovější oficiální verze z roku 2010 vyšla na výbornou, tento norský paskvil je něco příšerného. Nekonečná nuda, způsob jakým bylo vše natočeno, k tomu hnusná nesympatická herečka, no opravdu jsem měl problém se dodívat. Snad jen nějaké to gore ke konci stálo za řeč (za to ta jedna hvězda), ale jinak katastrofa. Takhle opravdu ne.

Maso pro zámeckou paní (1996)

Pokud je něco tak debilní, že to dokáže rozesmát (byť nechtěně), je to jistá polehčující okolnost. Proto ta jedna hvězda.

Vymítač ďábla (1973)

Nedávno jsem si film připoměl, když jsem si se zájmem a nostalgií zároveň pustil prodlouženou režisérskou verzi a v jednom musím naprosto souhlasit s uživatelem J*A*S*M - ten film skoro vůbec nestárne! I dnes po více než čtyřiřiceti letech, pokud si tento horor pustíte v noci, z některých scén doslova mrazí...Neuvěřitelné!

Sekretářka (2002)

Netradiční, ale o to skvělejší námět se sice dal využít mnohem lépe a úchylněji, nicméně k pobavení dané zpracování bohatě stačilo.