Opravdová kuráž (2010)

Ten děj je skutečně hodně jednoduchej, takovej přímočarej bez nějakých zvratů, jak tady bylo v pár komentářích poukázáno. Přiznám se, že mě to u bratří Coenů docela překvapilo, nicméně vzhledem k tomu, ža se jedná o remake stejnojmenného filmu z roku 1969 u nás uváděného pod názvem MARŠÁL, těžko s tím mohli něco dělat. A tak film alespoň nazdobili po technické stránce. Vynikající herecké výkony, úžasná kamera, kdy atmosféra Divokého západu sálá téměř z každého záběru, hudba, prostě to všechno okolo bez čeho se dobrý film neobejde, s tím si vždy dokázali pohrát bez ohledu na žánr, který zrovna zpracovávají. A proto jsou jejich filmy tak ceněné.

Grizzly: Pomsta šelmy (2007) (TV film)

Viděl jsem už i horší sračky. Triky samozřejmě komické, scénář úsměvný, ale díky zdejšímu hodnocení jsem věděl do čeho jdu, takže nebyl důvod se nějak pohoršovat. Nějaké náznaky napětí tam byly a konečný výsledek souboje Méďa vs. teenagery byl takový jaký jsem si přál.

Černé ovce (2006)

Na Novém Zélandu tyto hororové komedie prostě umí. Další z hňupin, která pokud ji sledujete v té správné náladě, nebo ve společnosti lidí holdujících právě tomuto druhu humoru, pobaví měrou vrchovatou. A o nic víc tady přece nejde.

Všemocný (2011)

Mám trochu výhrady k tomu konci, který nebyl tak strhující, jak by si film zasloužil a takový nedodělaný. Jinak dobrý nápad a super oddychovka.

REC (2007)

Z filmů "jakože točených ruční kamerou" patří REC rozhodně k těm lepším. Já ale nejsem moc velký fanoušek téhle techniky (čest vyjímkám!) a i když chápu snahu o co největší autentičnost, ta roztřepaná kamera mě spíše ruší. Navíc americký remake mě bavil víc. Ale ty tři hvězdy jsou velmi silné!

Kazatel (2011)

Těch 54% tady je zcela odpovídajících. Akční upírská fantasmagorie odehrávající se v post apokalyptickém světě si hraje na něco na co nemá. Nasazení filmu do kin z něho ještě nedělá trhák! Naprosto předvídatelný scénář, plný nesmyslných scén, kdy si klepete na čelo a máte pocit, že z vás režisér dělá naprosté idioty, se možná dá obhájit v nějaké odlehčené parodii, nikoliv však v seriózním akčním sci-fi hororu, jak je tento snímek často médii označován. Dlouho jsem byl přesvědčen, že víc jak dvě hvězdičky nedám. Nakonec jsem tu jednu přece jen přidal, i když už ani nevím za co. A kdoví jestli ji časem, až se mě ta hňupina trochu rozleží v hlavě, znovu neuberu... Edit: Ty tři jsou vážně moc!

Toxický mstitel (1984)

Tento typ humoru nemusí každému sednout. Já se docela bavil, ale nazývat to kultem, no nevím...

Vlákna (1984) (TV film)

Moc hezky se na to tedy nedívá. Ta představa, že to tak všechno jednou může skončit, je šílená! Jestli tento film není dostatečným varováním, tak už vážně nevím.

Drive Angry (2011)

Ale vždyť je to v pohodě. Nemám problém u filmu "vypnout" a bavit se. Přece o tom tyhle Béčka jsou. Tahle kravinka byla dostatečně krvavá, akční, zábavná, tak proč ne?

Vyvolený (2000)

Železo se má kut dokud je žhavé. A tak tu po fenomenálním úspěchu ŠESTÉHO SMYSLU máme opět Shyamalana, autora hudby J. N. Howarda, no a samozřejmě i Willise. A znovu se to povedlo. V přímé konfrontaci s výše uvedeným šlágrem u mě VYVOLENÝ dokonce vítězí! Má to podobnou atmosféru podpořenou skvělým soundtrackem, stejné minimalistické podání postavené na špičkových hereckých výkonech, výborný závěr, který se ale tentokrát nesnaží tolik šokovat, nicméně je znovu působivý a ohromující. Příběh mě ale tentokrát, přestože neznám comicsovou předlohu (nebo právě proto), bavil víc.