Dying Breed (2008)

Vyvražďovaček v krásné přírodě není nikdy dost.

The Butcher (2006)

Spousta klišé a kopírování slavnějších konkurentů, ale mám tento subžánr rád a tak se nad to dokážu povznést.

Světová invaze (2011)

Rachot! Hrdinní mariňáci zachraňují Zemi v nerovné bitvě proti invazi z vesmíru! Tempo je zběsilé, nicméně bezmála dvouhodinová střílečka plná explozí a vybuchujících helikoptér začne být časem poněkud monotónní. Emzáci mohli dostat mnohem více prostoru, takto působí pouze jako komparz "našim" hrdinům, bez kterého by oslava americké armády prostě nemohla proběhnout. Zkrátka jednou podívat a dost.

Žena v černém (1989) (TV film)

Film jsem měl možnost vidět na plátně pozdě v noci, jenže žádná tíseň, napětí či strach se nedostavily. Naopak s přibývajícími minutami jsem zaznamenával stále častější poruchy pozornosti přecházející až do apatie a pak jsem se najednou přistihl, že dřímu. Když mi hlava spadla potřetí, definitivně jsem to vzdal. Je mi líto.

Le Nécrophile (2004)

Poeticky podané kontroverzní téma odlehčené černým humorem, ale jinak ptákovina na entou.

The Last Winter (2006)

Pokud budeme srovnávat s VĚCÍ, nemá THE LAST WINTER samozřejmě šanci. Ale nedosáhnout úrovně Carpenterova majstrštyku ještě neznaméná odsouzeníhodnost. Atmosféra výborná, havárie letadla dechberoucí, trochu zdlouhavý začátek, odhalení sice není vyzuálně moc povedené, ale bezmocný závěr nakonec uspokojil.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Co jen k úspěchu této telenovely říct? GLORIFIKACE NÁRODNÍ DEBILITY!

Planeta opic (1968)

Viděl jsem to už dávno. V době vzniku to jistě byla pecka, ale zas bych to tak s tím hodnocením nepřeháněl. Po dalších dílech jsem se už ani nepídil, ale ty tři hvězdičky si to v pohodě obhájí. Respekt.

Ďábel (2010)

Skvělé úvodní titulky navnadí, zároveň jsou ale pak i příčinou mírného zklamání, protože přehnaná očekávání tomuto filmu škodí. Zajímavost si to díky krátké stopáži udrží, ale ta závěrečná pointa s odhadnutelným překvapením mě zas až tak neuspokojila. Ale jinak v pohodě.

Obřad (2011)

Takové obyčejné. S tímto tématem mám spojeny daleko lepší filmy (kultovní VYMÍTAČ ĎÁBLA, nebo mnohem mrazivější V MOCI ĎÁBLA), kterým se tento ambiciózní snímek bohužel dívá na záda a nic na tom nemění ani fenomenální Anthony Hopkins. Snaha o znepokojivou atmosféru, strašidelnost a tajemno je v pořádku, ale není to tak působivé, jak by si asi tvůrci představovali, neboť je tady strachu dosahováno pomocí již mnohokrát viděných ingrediencí. A inspiraci skutečnými událostmi berte také s rezervou.