Nezvaná (2009)

Dílko nebylo vůbec špatné, bohužel sice nevybočuje z průměru, ale přesto příjemné obsazení, vyladěná hudba a jako Anna byla Emily Browning velmi dobrá. V žádném případě neurazí, ale ani vás nesrazí do kolen. Mě těch 87 minut uteklo rychle a zklamaná jsem nebyla.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Tohle se opravdu povedlo, Zdeněk Pohlreich, je vážně dobrý kuchař, cool chlapík jeho bonmoty a jadrnné vyjadřování tomu dodává grády a šťávu a to mě baví. Konečně někdo, kdo dělá v českém pohostinství trochu vítr. Už se těším na další díly, škoda jen, že neuvidíme žábu bušit pěstí do skály :). Zatím jsou obě série na streamu, takže kdo neviďěl má možnost.

Útěk z Absolomu (1994)

No Escape režii Martin Campbell zvládl velice dobře. Nenudila jsem se, knižní předloze to odpovídá. Ovšem nízký rozpočet to vždycky kazí. Tam, kde by měly nastoupit kvalitní filmové efekty je viďět, že prostě na ně nebylo. A to nemluvím o kostýmech Ray Liottovi prostě plápolaly kalhoty na pozadí :). Přitom nosné postavy hrály dobře : R.Liotta tam ty uhrančivé oči má, nehraje špatně a Lance Henriksen podává dobrý výkon. Ty 3* hvězdičky si určite podle mého oprávněně zaslouží.

Výslech (1982)

Pravdivý syrový naturalistický snímek, psychologické drama z věznice. Krystyna Janda je tu prostě herecká hvězda. Na mě to zapůsobilo velice silně, politika 50 let, kolik člověk unese, aby nezradil svou ideu.......? Tenhle film bohužel nemám ve své filmotéce, ale měla jsem ho možnost zhlédnout na TVP 2 v polštině s kterou naštěstí nemám problém. Mrazivý zážitek, nemůžu dát než 5*. Přitom další z filmů, kde si režisér musel vystačit s málem a přesto napínavý děj a excelentní dialogy.

Orphan (2009)

Opravdu výborné, skvělá Esther /Isabelle Fuhrman/ herecky dokonalé. Napínavá atmosféra, i když pro mě spíš psychologický thiller s hororovými prvky. Ale celkově pro mě určitě překvapení, hlavně jak se děj rozvíjel. Nadnesené a zárověn přirozené propracování tomu dodává ten správný náboj! Jaume Collet - Serra tentokrát odvedl kvalitní práci. Nechybí postava, které nikdo nevěří, což vždy zvyšuje dramatičnost. Mimo jiné si také pohráli se závěrečnými titulky, ty se nesmírně povedly.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Já byla příjemně překvapená, X-Men Origins: Wolverine mě vůbec nenudil, skvělý Hugh Jackman a celá partička X-Men, škoda jen, že tam taky neměl víc prostoru Ryan Reynolds.Sem tam pár slabších míst, ale mě vůbec nevadilo jiné podání od režiséra G.Hooda. Ať už jeli na kalkul i tak pro mě solidní podívaná. Singer ty předchozí nepodával vůbec špatně, ale mě osobně tohle zpracování oslovilo víc.

Mrtvá zóna (1983)

The Dead Zone režisér David Cronenberg opravdu dokazuje, že patří k těm, kteří dokáži vytvořit napínavou atmosféru skoro z ničeho! A Christopher Walken je zde opravdu skvělý.

Quantum of Solace (2008)

Zklamaná jsem nebyla, protože jsem to vlastně čekala, když jsem zjistila, že režisér nebude Martin Cambell, ale Marc Forster - bondovky by měl raději nechat jiným. Ano opravdu krásná píseň " Another way to die" od Alicie Keys a Jima Smits. První polovina divoká splácanina sekvencí, takže nevíte co a jak s tímto art stylem se to táhne první polovinu, v druhé nastává konečné prozření, ale to už jsme v Bolivíi a děj se značně vylepšil . Jenže co to ten náš James Bond pije? Záchranou je opravdu jen Daniel Craig. Budu jen doufat, že příští bondovku svěří zase Cambellovi a scénář bude výborný.

Barva noci (1994)

Nechápu tolik vlny kritiky na Colour of night, jistě natočeno v roce 1994, ale nemyslím, že by to i dnes mělo podprůměrnou úroveň. Jistě děj předvidatelný, ale vykreslení postav po psychologické stránce není vůbec špatné. Mě se Bruce Willis v tomhle thilleru celkem líbil, nemám pocit, že by svou roli odbyl to žádném případě. Stopáž je poněkud zdlouhavá, zápletka průhledná, no a někdo tenhle žánr nemusí. Bruce ještě svalnatý a psychologie je mi blízká. Takže já ty 3 * dám.

Mrtvý sníh (2009)

Dead Snow málodchaplný horor od 30letého Tommyho Wirkola, jež je teprve na svém začátku. Musím napsat, že jsem k němu přišla jako slepý k houslím. Než jsem zjistila, že to je zas komediální hororový žánr nevědoucí do čeho lezu. Tak mě napadala myšlenka z kterého castingu vybrali tak dementní herecký komparz, naštěstí mi svitlo. Originalitu to nezapře. Ale osobně se přiznám, že přestože horory jsou můj oblíbený žánr, co se týká zoombiků už jich mám plné zuby. Jako nacisti, to byla zas změna, ale už je tu opravdu zombieland.