Sexy Pistols (2006)

Za kočky Salmičku a Penelopku bych se nechal urekvalescencovat k smrti. 45% 😁

Jeden život (2023)

Civilní film o starém muži, který narozdíl od současného Ruska, které potřebuje osvěžit zasmrádlou demografii a tak násilným způsobem za účasti vylhané propagandy napadlo sousední stát a během agrese, která stále pokračuje deportovalo možná i statisíce dětí, které přeučuje k ruskému vidění světa, se Nicholas Winton rozhodl pomoct v té nejčistčí vůli stovkám rodin a jejich potomkům utéct v poslední chvíli do svobodného světa před nacistickou doktrínou. Film střídají prostřihy minulosti a současnosti včetně celosvětově známé scéný z televizního studia, kdy je celý sál plný tehdejších dětí vděčných tomuto muži. Hopkins tradičně v roli, která mu skvěle sedla a pár velmi silně emočních scén, které mi až nepříjemně sevřely krk. 80%   ´´kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět´´

Lítá v tom (2023)

Hezky nakroucený česko-slovenský debut pana Dianišky s tradičně zmäteným Hádkem a Kristínkou Svarinskou s obličejíkem 13leté holčičky. Narozdil od českých křečovitých komedií s Langošem je tohle příjemné pohlazení i s přispěním ´´světově nasnímaného´´ města Hradec Králové, kde se běžně scházejí černí kluci zaházet si na koš nebo vsuvek graficky vyvedených romancí vesmíru. I přes klišé, kterému se v našich končinách těžko vyhýbá chválím.  60% + role Táňa Medvecká, která snad nestárne

Naneživo (2017)

Japonský ústřel z natáčení jedné tv live show o zombících. Z céčkového minimal slasheru se stane cáklá komedie za oponou filmového umu, která ukazuje dřinu, ale se srdcem v duchu. 55%

Aristokratka ve varu (2024)

Pokračování zámeckých figurek v ještě větším pitoresknění už takhle nablble napsaných postav pro středoevropský divácký trh. Punkerský vánek zavál Simonku s jejím absťákem z drog, který využije při moučnění buchet, mimozemský údržbář Liška, uštěkaný Čermák a svatba s podporou rakety Helenky Vondrážkové. Už tam chyběl jen Michal David, Venca Neckář a Langoš. 40%

Cesta do fantazie (2001)

*****this is total fantastic inner animation world of Ghibli Studio fully thanx I bow down Mr. Mijazaki*****

Kandahar (2023)

Možná chvílemi zbytečně natahované, ale vcelku vám podá vše, co by měl standartně militantní kousek s kouškem lidské duše obsahovat. 55%

Tancuj Matyldo (2023)

Sám vím jaké je to žít se starší generací a zaplaťbánbůh se jich žádný stařecký choroby netýkají miluju je vše je snažší. V tomhle případě jsem příběh o bezempatickém synovi nuceně se starající o svoji nemocnou matku bral jako výzvu proti Simoně Pekové a její invazi do bytu mladých. Herecky skvěle zvládnuté zvlášť od profíka Karla, který to posunuje výš. Mladej byl někdy na sestřelení, ale měl to ve scénáři a chudák Regínka se protrápila Alzheimerem a stejně ji cena při lvu unikla. Bohužel snad jindy.. 70%

Jen pro tvé oči (1981)

Opětovné navrácení do zimní olympijské vesnice s nadrženou 18letou bruslařkou skákající do postele s tatínkem Moorem mě už přišlo scénáristicky ujeté, tohle neba. 45%

Moonraker (1979)

I sám Bond si musel projít prostředím inspirovaným tehdy prostupující invazí hvězdných válek napříč celým kinosvětem. Roztomilá role drobečka Kiela, který si uvědomí svého trýznitele. 70%

Časové pásmo bylo změněno