Captain America: Občanská válka (2016)

Tvůrci si začínají pomalu uvědomovat, že oživení papírových postav do skutečného světa něco obnáší a tak se začíná prostřednictvím OSN hlídat a řešit případné ztráty na civilním obyvatelstvu a zodpovědnost celé trapné organizace s velkým ´´A´´ v logu. Německé speciální jednotky v Budapešti, Kapitán Amerika a náhrada v podobě Ivanky Trump, verbování mladičkého pavouka vypadá jak pedofilní úlet pana Juniora, který by si smlsnul i na jeho tetičce, a co jsem nečekal, upřímně koukat 2hodiny na to, jak se suprpípls mastěj mezi sebou jak malý haranti na vyprázdněným letišti, je fakt zábava pro 12-. Vždyt oni si ani opravdu ublížit nechtěli a nemohli. To jejich občasný auvais budu mít modřinu, roztrhlej poklopec, nebo občasné zadýchání, znovu a znovu trapné...Jak dlouho budou ještě tuhle látku ždímat, tak dlouho, dokud budou mít děti a jejich rodiče chechtáky na rozdávání multiplexům. PS: dokonalou trapnost tohoto světa dokládá i to, že jsem po skončení filmu přepnul na zprávy a tam vydíte jak nějakej magor propašuje bágly plný zbraní do Las Vegaskýho suprhotelu a poté zastřelí 58 lidí. Kde je Kapitán Amerika?? 40%

Dívka ve vlaku (2016)

Knižní předlohu označovanou jako bestseller jsem nečetl. Nevím jak se dá porovnat s filmem, ale vím, že předloha je opravdu chytlavá a tohle mě uchvátilo formou jakou byl příběh psychologického dramatu podán. Krásné prolínání minulého a současného, pozvolně, depresivní odhalování hnusné pravdy o člověku, který dokázal zničit několik životů bez špetky soudnosti. Ta neustále přilepená kamera na tváři Emily Blunt v roli ztracené a velmi zklamané ženy životem byla působivá. Ostatně všichni protagonisté zahráli citlivě své postavy. Na kino je to moc komorní, možná proto to tehdy prošlo bez větší odezvy, ale jako televizní román na večer je to parádní. Kdyby se něco podobného narodilo někdy i u nás bez pomoci HBO. 80%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Spidermana nebo nevím, co je to za kluka ze školy, si definitivně ukradla pro svoje vlastní potřeby velká rodina Avengerů v čele se stárnoucím R.D. Juniorem. Pavouček nám neuvěřitelně omládnul, dostal dívčí hlásek, trochu té středoškolské potrhlosti a první lásky. Většinu času mu zadek neustále hlídá sám Ironman, protože na superhrdinu si teprve dělá papíry. Nový svěže vypadající start pro mladé lidi dopadl úspěchem, starší pamětníci klasické a nebojácné tarantule musí počkat. 70%

Duše jako kaviár (2004)

Filmů o vztahových propletencích a hledání štěstí a vzrušení za jakoukoliv cenu, je habaděj. Duše jako kaviár, mě ale od samého začátku přesvědčoval o skutečné předloze. Milan Cieslar to potvrdil v závěrečných titulcích, inspirace lidmi, které zná, samozřejmě s omluvou. Parádní výkon Tatiany Vilhelmové. 70%

Bába z ledu (2017)

Emočně přesná Zuzana Krónerová v roli matky, babičky, milenky a přesto osamělé duše. 70%

Pobřežní hlídka (2017)

Nečekejte stylové nastartování nové vlny k legendárnímu seriálu. Čekejte namachrované, svalnaté záchranáře (až na jednoho :), nevkusné pinďourové vtipy a mnoho utopených lidí, protože strážci pláže dělají všechno možné, jen ne svoji skutečnou práci. Vsuvka s Hasselhoffem a Pamelou byla zoufalá spojka na úrovni Žraločího tornáda, kterého sem tímto možná urazil. Jedinou pozitivní partii jsem shledal na prsou Alexandry Daddario. Film pouze s ní, bych hodnotil o něco lépe. :) 30%

Wonder Woman (2017)

Gal Gadot v roli amazonky z feministického ostrova mi přes dvě dloouuuhéé hodiny ukazovala hollywoodskou rutinu ala DC Comics. Každý hezký herec si v současnosti může vybrat svůj komiksový charakter a příjem penízků z nové ságy je stoprocentně zaručen, ať to dopadne jakkoliv. Standartně prvním klišé je záchrana hezounkého pilota, který amazonku okamžitě informuje o hrůze 1. světové války, kdo je ten zlý, a že děti se neplácají z hlíny. Vzápětí nastupují dvě jediné pózy, které bruneta předvádí celý film. První bojová póza s vykroucenými rameny kamsi do nelidských úhlů. Druhá, zmatená, budoucí občanka britského království po lobotomii. Němci mluví anglicky a akční scény tradičně hnědé, až mi to páchlo skrz televizi. Bezpečně víte, co je ještě hrané, a co je už jen grafický program. Nevím jestli se tvůrci rozhodnou na další sólo Wonder Woman, mě zde ale Gadot bohužel přesvědčila, že by jí to více slušelo po boku dalších supr hrdinů jako přívěšek a obávám se, že k tomu samozřejmě brzo dojde. 50%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Příběh skutečného muže nezdolného víry a sebeobětování v nuceném zlu, si vzal pod jistou režisérskou taktovku Mel Gibson. Z první hodiny láskyplné romance, pomalu přejdete do brutální válečné vřavy, která vám otevře klapačku a nenechá vás dýchat dříve, než do prvních řádků konečných titulků. 85%

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Všechno, co ste si kdy přáli vyzkoušet, ale nemáte na to. Jamie s Adamem vám vše vřele ukáží. 85%

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Charisma a obrovsky inteligentní nadhled borce, který táhne tento formát už velmi dlouho a doufám, že jen tak neskončí. 90%