Roma (2018)

Musel jsem si od projekce nechat dlouhou pauzu, aby se mi všechno rozleželo. Ne proto, že bych z toho jako někteří stříkal tolik, že nemůžu dát dohromady ani větu, ale proto, že jsem tušil, jak mě chtěl Cuarón oblbnout. Byl jsem celkem spokojený po odchodu z kina, ale později mi došlo, že tohle je fakt hodně moc film na efekt. Upřímně, kamera a nebarva je to jediné, proč byste to chtěli vidět v kině - logicky, je to jiné, než zbytek produkce. Co se obsahu týče, je to vlastně nepřiznaný a zbytečně dlouhý dokument o rodině a její služce. Forma totálně drtí obsah.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Pořád jsou to Coen Bros, ale vyloženě kvalita je to jen z poloviny. Z té první... Druhá je tak trochu na sílu a brzo na ni zapomenete. Kdyby si to nejlepší nechali na konec, a celé to gradovalo, byl by dojem o něco lepší.

Tísňové volání (2018)

Scény, ve kterých pouze slyšíte druhou stranu telefonu, a to co se tam odehrává, je ponecháno vaší představivosti, to je prostě žůžo. Excelentní práce s divákem, mazejte do kina!

Pásky z Nagana (2018)

Zatraceně kultivovaně natočený a jak jinak než pro našince silný. Jasně, můžu bejt pyšnej i na jiný český úspěchy ve světě, ale mně je dneska 33 a ty detaily si pamatuju jako by to bylo včera... Ten film je hlavně skvěle postavenej na histerickým pozadí s CCCP. Jak hokejově, tak mimo led. Prostě super, rád někdy kouknu znovu.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Kecací, ale okouzlující film po všech stránkách. Je úžasný vidět oblíbený herce v něčem co má šťávu, je zatraceně vtipný i smutný, a probudí to ve vás naději v budoucí kinematografii.

V Bruggách (2008)

Tak já to teda po dekádě konečně okomentím... Za štyry – ten film má u mě vyhrazeno speciální místo, už jen tím jak byl svojský a přitom krásně dával smysl, s humorem podle mýho gusta.

Mumie (2017)

Stačilo málo a v půlce jsem spal jak nemluvně. Tomáš si obyčejně vybírá dobrý filmy, ale tohle bohužel nefunguje ani jako komedie. To se radši stokrát podívám na tu nabalzamovanou mrtvolu z roku 1999, než znovu přetrpět tuhle hrůzu.

Blade Runner 2049 (2017)

Dostavilo se opojení ze zvuku i vizuálu. Ano, atmosféra se koná, ale příběh mě nedostal. Je těžké nesrovnávat sequely s původními filmy, možná to dokonce není vždy spravedlivé, nicméně nevyhnutelné. 2049 ctí svého předchůdce na všech frontách, a to velmi příjemně a citlivě, ale v příběhové hloubce zaostává. Možná, fakt jen možná, tenhle kousek docením s časem.

Wind River (2017)

I přes drsnost a syrovost je ten film i hodně lidskej, a pomalý tempo mu navíc strašně sedí. Díky tomu, že dává prostor jak hercům tak i prostředí, který je tady dalším charakterem, si můžete vychutnat všechny nuance a detaily a vstřebat skvěle napsaný dialogy. No a o to víc pak taky některý živější scény vyniknou právě díky většímu kontrastu. V záplavě srágor, klišé a bezduchý "zábavy" je to úplný zjevení. Nářez včetně hudby od dua Cave/Ellis. Dal bych nejraději 4 a půl, kdyby to šlo, ale poněvadž mi fakt udělali radost...

Dunkerk (2017)

Ten film je vlastně hodně moc jiný, než dlouhatánský zástup všeho ostatního, co dnes běžně v kině najdete. Je možná až tak moc jiný, že ten kdo se těšil na tradiční válečný film mohl odcházet zklamaný. Já si pochutnal, a moc!