Bláznovství (2008)

Takže pan Levine si našlápnul do první ligy už před čtyřmi lety. Žeru mu to.

50/50 (2011)

Na rakovinu s humorem? Takový přístup mi teda fakt nevadí a přetrpěl jsem i Rogena. Hurá!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Okey, takže více stylové (včetně úvodních titulků) a více "špinavé" = více fincherovské. Strach z remaku se nepotvrdil, na druhou stranu nijak výrazně lepší než originál to není. Některými věcmi se pan režisér zabývá celkem podrobně a jiné, neméně důležité, přeskočí. Ale to už je jeho styl, chladný a odlidštěný, ve kterém si libuje a který si, jak rád říkám, buď oblíbíte nebo zamilujete. Takových týpků je totiž na reřisérské sesli žalostně málo…

Super 8 (2011)

Jestli teď bude Džejdžej do všech svých filmů cpát ty stejné světelné efekty, při kterých parta týpků svítí do objektivu reflektory, asi se mi začne jeho tvorba rychle zajídat. Film by totiž jinak musel být jiná káva a tohle byl bohužel jen průměrný tribut Spielbergovi.

Thor (2011)

Thor za 4 z 5 aneb Kenneth Branagh přidanou hodnotou.

Blackjack (1998) (TV film)

Přiměl jsem se dokoukat až do konce a litoval jsem. Scénáristu bych pověsil do průvanu… víte za co. A ani John Woo se nijak nepředvedl se svými scénami destilovanými ze svých filmů s Chow Yun-Fatem. Alespoň kdyby z těch postav místo dialogů nepadaly zvratky…

Drive (2011)

"Tour de force" jako blázen a Refn s Goslingem u mě opět výrazně stoupli v ceně.

Warrior (2011)

Na "pouhé" sportovní drama je to natočené přímo skvostně, klišé neklišé.

Věc: Počátek (2011)

To co ten film dělá, dělá dobře a jestli to sám Carpenter viděl, tak bych řekl, že se mu to mohlo i docela líbit. Jakmile jsem si uvědomil, že i na titulky použili podobný nebo dokonce úplně stejný font jako v roce 82, bylo mi hned jasné, že tady se pracovalo s láskou k předloze. A byť výsledek není perfektní, já se bavil.

Panika v Needle Parku (1971)

Zcela jistě jeden z nejpůsobivějších filmů o narkomanech. Alík válel už tenkrát jako málokdo.