Bellflower (2011)

Ten film nedrží úplně pohromadě, ale stejně mě to svým způsobem nadchlo!

Snadný prachy (2010)

Komplexní zážitek z drogového prostředí, kde ne každý je úplná svině, ale nikdo dobrák od kosti.

Bytost (1982)

Veliké překvapení! Od Barbary Hershey jsem jiný než super výkon ani nečekal, ale atmosféra mi celkem vyrazila dech. A ve scénách kdy je napadena duchem, je zvukový doprovod vážně žůžo.

Dům ďábla (2009)

Více než děsivě působí film skoro celou stopáž spíš znepokojivě, což se dnes u tohohle žánru příliš nenosí. Stylizace zprvu naprosto dokonalá, a to včetně hudby, kdy jsem měl pocit, že koukám na horror z doby Carpenterova Halloweenu a ačkoliv to i díky tomu vypadalo na výbornou jízdu, nakonec právě to působí v celku trochu prvoplánově.

13 samurajů (2010)

Třičtvrtě hodinky nekompromisní šermovačky "na závěr", bez které by to, přiznejme si, nebyl tak docela Miike jak ho známe. A tak ho mám najradši.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

První čtyři epizody vážně výborné. Je to strašidelné, bizardní a taky vtipné pokud holdujete černému humoru. Herci prvotřídní (Jessica Lange je ďábel), bezvadně natočené a s precizním dávkováním všech důležitých ingrediencí tak, aby byl člověk neustále v pozoru. O nudě zatím nemůže být řeč a doufám, že to vydrží po celý seriál. Laťka je vysoko!

El habitante incierto (2004)

O pomyslný vlas slabší než Julia's Eyes, ale stále hodně originální. Byl jsem vystrašený, zasmál jsem se i udiveně koulel očima…

Los ojos de Julia (2010)

Výborný, stylový napínák s tradičně skvělými španělskými herci. Krásná práce s kamerou v momentech kdy hlavní hrdinka stále více… nebudu spoilerovat, běžte to radši zkouknout sami. Nejlepší hororově laděný snímek roku 2010? Kdepak, možná i posledních pěti let!

Temné lesy (2003)

Solidní rozjezd i střední část, včetně sugestivní atmosféry docílené pomocí zcela jednoduchých prvků. Neurazí ani nevytrhne.

Zvuk hluku (2010)

Rád se nechám znovu terorizovat.