Zločin (2011) (seriál)

Napsaný a zahraný nad poměry běžný produkce a to až do posledního dílu. Ústřední dvojice vyšetřujících policatů v parádním složení – Kinnaman, ač Švéd, má krásnou angličtinu bez uširvoucího přízvuku, a Enos je zvláštní ženská a ne každýmu se zalíbí, ale její výkon jí nikdo neodpáře. Tihle dva mají nakročeno.

Prometheus (2012)

Odzbrojující vizuál hned na úvod, atmosféra, Noomi, Michael, ne úplně úžasný dialogy a pár kreténských postav, návaznost na Alien, konec s příslibem... Já byl strašně hladovej po ridleyskoťárně a celkem si to užil.

Nedotknutelní (2011)

Francouzi mají většinou jeden velký problém. Stačí se podívat na komisařku Lescautovou a víte jak hrají všichni jejich herci. Nedotknutelní jsou hodně výjimečný film přístupem, ale právě i hereckými výkony. Vtip je přítomný v podstatě po celou dobu a nikdy nesklouzne do "americké trapárny". Vavříny přeju.

Alois Nebel (2011)

Když si odmyslím poutavý vizuál, je to scénáristické zoufalství a poměrně velký prů*er. Na druhou stranu je grafická stylizace rozhodně relevantní a atmosféru to má. Forma ale obsahu dává tak na p*del až je z toho člověku ouzko a hodina dvacet se ve finále zdá jako krutých 120 minut ničeho.

The Divide (2011)

Zrovna Michaelu Biehnovi bych návrat na výsluní docela přál. S The Divide se mu to ale nepovede. V těch dvou hodinách se totiž nic zvláštního ani překvapivého nestalo.

Umění odpadu (2010)

Výborný dokument z otřesných podmínek. Ač nevzdělaní, vyjadřovali se někteří pracanti ze skládky líp, než většina lidí co znám a hlavně měli opravdu co říct. Inspirativní.

Úkryt (2011)

Takhle plouživé (neplést s nudící) filmy už se točí zřídkakdy a pokud se necháte vtáhnout, buďte si jistí, že atmosféru budete krájet až do samotného závěru. Přesně na tenhle typ filmu jsem čekal přímo věky.

Černobílý svět (2011)

Precizní práce po všech směrech. Teď už bude Bryce Dallas Howard definitivně dostávat jen role těch největších mrch. Jo a kdo je sakra Tate Taylor?