• Krátkometrážní

Pláž (2000)

Neprávem podhodnocený film a jeden z nejlepších Dannyho Boyla. Ale jak už to u jeho filmů býva, najde si své odpůrce i milovníky.

Legendy z Dogtownu (2005)

Film má skvělou atmosféru a hlavní hrdinové, co by rebelové, jsou mi také velmi sympatičtí. Asi nejlepší herecký výkon podává Emile Hirsch. Scény v bazénech byly výborně natočené, ale ať mi byli hrdinové sebevíc svým chováním sympatičtí, nemůžu dát za pět*, protože to, co filmu vyčítám, je ta umělost 70. let. Často tam všechno vypadalo moc dnešně - interiéry, exteriéry, obleceni... Je to, jako kbyby vzali dnešního teenagera, poslali ho na dnešní párty a ušili na něj dnešně vypadající hadry, které mají evokuovat 70. léta. Možná to někdo vidí jinak, ale mě tohle vadilo.

The Beatles at Shea Stadium (1965)

Fanynky si rvou vlasy, hystericky křičí, omdlévají...Proč? Přece Beatles pod nimi přebíhají přes trávník k jevišti. A že není slyšet hudba, když Beatle začínají hrát, nikoho nezajímá. Pro ty, kteří tam byli, to muselo být opravdu úžasný - zážitek na celý život - jak pro fanoušky, tak pro Beatles. Podle mého možná kultovnější než Sullivanova Show...i když jenom možná...:-)

Live 8 (2005) (koncert)

Celé v kuse se to opravdu zhlédnout nedá, ale určitě tomu věnujte víc dní a bude to stát za to. Takovýhle seznam hvězdných jmen je pohromadě k vidění opravdu asi jenom na Live 8. Samozřejmě ne všichni muzikanti byli takovej odvaz, ale můj celkový dojem je 90 %.

Annie Hallová (1977)

Vždycky se mi Woody líbil, ale také se vždycky našli určité věci, které mi u jeho filmů bránily dát plné hodnocení...ale konečně jsem se dočkal u Annie Hallové. Tomuhle filmu už nemůžu vyčíst vůbec nic - skvělí humor, střih, nápaditý scénář a vynikající režie. Rozhodně nejlepší Woodyho film! Taky se mi libilo, jak se predstavovali Woody spoluzaci jako školáci ve školních lavicích.

Crossroads (2002)

Průměrná popová zpěvačka, která vůbec neumí hrát...stejně katastrofický jako ona byl i scénář. Občas se až divim, jaký kraviny se vůbec dají natočit. Pokud si tento film necháte ujít, nejenže o nic nepřijdete, ale naopak ještě dobře ušetříte drahocenný čas!