• Krátkometrážní

Angel-A (2005)

Slabé...a ani pár vtipných momentů to nezachránilo. Ani samotný příběh mi nepřijde nijak nápaditý (řekl bych to asi takhle: "Tak o čem natočíme film?" "Co třeba...o andělech?" "Jo, skvělej nápad!"...) Mě se to fakt moc nelíbilo. Slabší průměr.

Teď se nedívej (1973)

Nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo. Kéž by to tak dostal do rukou Alfred Hitchcock...to by byl BIG DEAL!

Sexbomba od vedle (2004)

FIlm je to zcela průměrný (za 3*), ale tu 1* přidávám za krásnou Elishu Cuthbert.

Okrsek 49 (2004)

Dobrá pocta hasičům, ale dost nudný film.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Jednou jsem byl maximálně spokojený, jindy zase vubec. To že mě film nestrhl do svého děje, odsuzuji tomu, že jsem před zhlédnutím přečetl knihu, a tak mě nemohlo nic překvapit. Na druhou stranu si řikám, jak by se dala celá předloha zfilmovat líp, než jak to udělal Ron Howard. Audrey Tautou tu byla jina nez ve Amelii, ale stale roztomila :)

3-iron (2004)

Ze začátku jsem moc nevěděl o co půjde, ale čím se film dostával dál a dál, tím byl lepší a lepší, ohromně mě bavil a vše, co se zdálo ze začátku nelogické, se postupně vysvětlilo. To, že se moc nemluvilo, utvářelo ještě lepší atmosféru a mnohem silnější konečný zážitek.

Zvětšenina (1966)

Tak tohle má být ten nejlepší film 60. let. Většinou skoro němé scény s dokonalou kamerou a výborným střihem. Je to učebnicový příklad dokonalého filmu. Perfektní herecký výkon chladnokrevného Hemmingse podtrhuje opět dokonalá Antonioniho režie.

Doors v Evropě (1991) (koncert)

I když byl Jim alkoholem a drogami dost rozvrácený člověk, jak předvádí i zde, byl i velkou osobností a hudba Doors má sve sily a kvality i dnes.

Red Hot Chili Peppers živě v Slane Castle (2003) (koncert)

Hudba Redhotů je skvělá a bez výhrad jak studiově, tak živě jako například právě v Slane Castle. By the way, rika se, ze John Frusciante je nejlepsi "soucasne jdouci" americky kytarista.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Skutečně neobvyklý filmový zážitek! Hodně "zvláštní", ale výborný snímek. Ani nevím, jestli se pro tento film hodí nějaké hodnocení, kdokoli může dát buť 1* nebo 5* a oba k tomu budou mít pádné argumenty. Přijde mi, že se ani nejedná o film, ale spíš o hodně zvláštní sen, který Kubrick excelentně slepil dohromady. Nesmírně si tohoto filmu vážím (na tu dobu už jenom ty výborné vizuální efekty).