Města plná sexu (2003) (seriál)

Přišlo mi to nudné, oproti ostatním podobně tematicky zaměřeným seriálům na HBO (Pornománie, Cathouse) slabší a nezáživné.

Válka Roseových (1989)

Kromě výborného hereckého představení snímek zaujme především poutavým příběhem, skvělou hudbou a hlavně vynikající studií špatných stránek typického ctižádostivého muže a samozřejmě i ženy - autor scénáře či literární předlohy je pro mě díky tomuto géniem.

V Bruggách (2008)

Jeden z nejlepších filmů roku (08), možná vůbec nejlepší. V idylickém prostředí krásných Brugg se rozehrává originální komediální vystoupení, opepřené peprným dějem, svěžím scénářem a dialogy podávané výbornými herci, skvělé tempo filmu samozřejmostí, stejně tak nečekaně dramatický závěr a konec, myšleno poslední 2 minuty filmu, nezůstává předchozímu ději nic dlužný.

Mamma Mia! (2008)

Unylé, bez šmrncu a vůbec nevím co považovat za klad. Dvě Meryliny kamarádky byly vybrány asi jen proto aby mezi nima Streep vypadala alespoň ucházejícím způsobem, zpěv nebudu komentovat, ale choreografii můžu, byla velmi, velmi slabá, je to zvláštní, ale opravdu je znát, že to natočila žena, což není špatně, ten film pobavil spoustu lidí (žen).

Bobule (2008)

Příjemné překvapení. Odnikud se vynořil český film, tak nový, tak jiný než ostatní tuzemští bratříčci. I když je vlastně primitivní a nedokonalý, je svěží a hlavně hravý! Navíc už nejmíň deset let nepamatuju český film, kde by stará dobrá herecká parta jako Postránecký, Lipský (i Matonoha) nevypadali nějak divně nebo trapně, tady je vše OK a právě naopak, vše se navíc krásně mísí s mladou krví (Voříšková je fakt krásná). A vůbec je to takové pohodové... Víc takových.

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

A po slabší třetí, přicházi vynikající čtvrtá série, absolutní vrchol ságy. Hercům sednou postavy naprosto dokonale. Znovu je to nepředvídatelné a scénáristicky vypilované a neošizené. Škoda, že už je konec!

Černá zmije - Černá zmije III (1987) (série)

Po vynikajíci druhé sérii je třetí velkým zklamáním, najednou je všechno hrozně předvídatelné a charaktery slabší.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indiana Jones už to prostě není, je to jen něco na ten způsob. A úroveň filmu neustále klesala. Začátek byl výborný, zvláště uvodní honička mě mile překvapila. Naopak další části nenabídly zhola nic nového. Několik až parodických pasáží mě spíš pobavilo než urazilo (myslím třeba, Shia a opice v džungli). A navíc už vím jak přežít atomový útok - stačí se schovat do ledničky :)

Černá zmije - Černá zmije II (1986) (série)

Důvtip a elegantní satirický humor v Atkinsonově podání, vše promaštěno Shakespearovskou Anglií (kostými, vtip, Nursie, atmosféra) s třešničkou na dortu v podání Alžběty Mirandy Richardson.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Na první pohled seriál jasně kráčí ve šlépějích Pythonů. Had jako had, že? A agresivní humor je doprovázen pro britcomy tak typickým poutavým a "napínavým" příběhem. Škoda jen, že kvalita díl od dílu klesá...