Vzdálená chvění (2008)

Tomuto filmu nejvíce schází tempo, rytmus a vyvrcholení. Takt trochu jsem si od cesty do centra buše představoval něco podobného jako bylo odyseovské putování kambodžou v Apokalypse. Tenhle film úplně postrádá gradaci děje, tempo vyprávění je příšerné, rozhárané. Nečekal jsem bombastické scény a dějové zvraty ale na očekávanou výpravu do duše a mysli člověka také absolutně nedošlo...

Ukrutně šťastni (2008)

Dějem film od začátku připomíná Jednotku příliš rychlého nasazení, ale oproti předchůdci staví na bohatě vypracované atmosféře, dovoluje divákovi vžít se do hlavní postavy a hltat jedno filmové políčko za druhým. V ději mě dost nebavila "romantická zápletka" o to bylo lepší, že tak záhy skončila. Dost se mi naopak líbilo že hlavní hrdina opravdu zaznamenává určitý progres ve svém jednání a jeho postava se tak může vyvíjet. Rozhoduji se mezi 4 a 5, ale já většinou bývám mírnej...

Rudovous (1965)

Odysea do hlubin felčarovi duše.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Výborný počin, příběh funguje, povedené záběry - zvláště úvodní sekvence. A to nejdůležitější u tohoto filmu - velmi vydařené postavy a povedli se i herci. Všichni čtyři jsou velmi perspektivní, mě se nejvíce líbila Selma Blair a Ryan Phillippe. Mimochodem připomíná mi to High School Musical :) Chybí jen písničky a celý svět je zde realističtější a méně vysněný než u muzikálu.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Dvě slova, která mi nejčastěji přišla na mysl při sledování tohoto filmu byla: A kurva. Všechno do sebe tak hezky zapadá. Fakt skvělé sugestivní dílo. Jestli je to celé pravda, tak jsem přišel v životě o iluze... A jestli není, tak prostě není.

Děsnej doják (2006)

Kdysi jsem si dal zásadu, že nebudu filmy oceňovat hodnocením odpad!. Škála pěti hvězdiček mi přece stačí! Ale u tohoto případu jsem musel svádět lítý boj s vnitřními démony. Ale co, budu charakter i když je mi z toho na nic.

Honba za diamantem (1984)

Na Indianu to nemá ani v nejmenším, ale nesrovnával bych. Jednoduchá oddechovka, jak jsme od Zemeckise už zviklí.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Film se snaží vyvracet veškerá klišé akčních filmů, které nás poslední dobou tak sžírají. Perfektní scény jako useknutý prst, ruská ruleta a sex s kámoškou opravdu příjemně potěší a nadchnou. Velká škoda, že tvůrci tu parodii divákovi příšerně cpou a komentují ji i Downeyho vypravěčem. Jen nechte diváka, aby si to vychutnal sám bez popostrkování! Jinak mezi Downeyim a Kilmerem to funguje bezvadně a oba dva film vyloženě táhnou. Tohle se opravdu povedlo.

Manhattan (1979)

Dokonalé dílo. Allen tady navazuje na úžasnou éru 60-tých a 70-tých let v Evropě a zvláště na díla italských režisérů té doby.