Pterodaktyl (2005) odpad!

Aaaaaaaa, run for your life !!!

Kongo (1995)

Hmmm, film s hovoriacou gorilou a rumunským filantropom oslobodeným od Čaučeskových řetezů cestujúcom po svete a konajúcim dobro si zaslúži lepšie hodnotenie. :P

Fighter (2010)

Štvrtá je jedine za Balea ktorý je proste skvelý a vidno že je charakterový herec. Bez neho by to bolo úplne za tri hviezdy lebo sa jedná o dobrý ale nijak nevybočujúci snímok, ktorý sice pobaví ale nijak nenadchne.

Ďábel (2010)

bolo by to za tri možno nebyť tých otrasných posledných 15 minút .... Pekne rozohrané, všetko klape, no potom akonahle to treba prepojiť a ukončiť ...

Shake Hands with the Devil (2007)

Situácia v Rwande obšírnejšie. Lepšie? Nie, ale stále vás to zasiahne hlboko hloboko.

Králova řeč (2010)

Ono by si tento film zaslúžil objektívne 4*, až na to že ma moc nezaujal. Áno, boli to kvalitne strávené dve hodiny. Áno, ústredná dvojka je vynikajúca. No dialógy mohli byť buď ostrejšie alebo hlbšie. Dej ku koncu začne vážne ponudievať, a obvykle zimomriavky ktoré mávam často pri prejavoch u záverečnej kráľovej reči neboli. Vzťah bratov sa nevyvinul nikam, jediný vývin postavy je že Firth prečítal prejav bez koktania, všetci mu zatlieskali, potľapkali po ramene ... a koniec. Minulo ma posolstvo, minul ma účel tohto filmu ..neviem, nechápem, ďalej ...

Opravdová kuráž (2010)

True Grit je pre mna komédiou sezóny. I ked to žánrovo nieje komédia dobré hlášky padajú čo 2 minúty a trojka hrdinov je veľmi sympatická. I keď som čakal viac akcie, nemožem povedať že by to filmu škodilo. Bavil som sa celú stopáž a nechápal ľudí čo odchádzajú z kina.... asi to nieje materiál pre Cinestar a pod. .. na to tam bolo málo demencie a výbuchov :P

Dravci (1999)

Čakal som toho asi viac, ovela viac. Vadil mi scénar, vadil mi Pearce. Carlyle vie zo seba tiež dostat viac. Pár logických anomálií napr. prečo by mala konzumácia ludského masa vyvolávat rýchlu regeneráciu alebo nadmiernu silu ? Celkovo *** i keď som vymenoval samé negatíva, dalo sa to pozerať, raz.

Aristokočky (1970)

Heh menej znama Disneyovka s výbornými charaktermi ... :D Psí gang, Husi, anglicanky .. je tam toho plno, ale co charakter to perla ;)

Horší už to nebude (2006)

Heh ak by sa ma niekto spýtal či može vzniknúť film s Thompsonovou a Ferrellom tak ho asi vysmejem. Naštastie som sa mýlil a poriadne. Bol som mierne skeptický pretože Ferrella ako komika mám rád no chlapík si vyberá úúplne šialenosti :P. Naštasie nič dementného sa nekonalo a Ferrell zahral pre mňa osobne najlepšiu postavu samozrejme po kultovom federal wildlife marshallovi z J&SB etc. Emma Thompson, lepšiu nihilistku som už dlho nevidel, bol proste úžasná. Pán Hoffman odviedol svoj štandratný nadpriemerný výkon. ... Tento film i keď zápletka relativne okúkaná disponuje úžasnými dialógmi a jednou tetovanou kočkou. "I brought you flours" ..krása.