The Guild (2007) (seriál)

Čistě náhodou jsem na tenhle miniseriálek narazil, za den jsem zkouknul všechny 3 série, a okamžitě putuje do mé top10 seriálů. Pro ty, kteří se v problematice pohybují (jako já :-), kult po prvních pár dílech. Spousta ultra vtipných situací, a také spousta pravdivých věcí. Však také Felicia v jednom rozhovoru přiznala, že dva roky díky World of Warcraft nevěděla o světě....

Box (2009)

Podle mě výborný mysteriózní thiller, který alespoň mě zas tak zmatený nepřišel. Trošku marťanů, trošku moralizování, ale atmosféra úžasná a po výborném rozjezdu mi druhá půlka filmu uběhla asi za pět minut.

Dogma (1999)

Výborná komedie, které ke konci bohužel dochází dech. Ostřejší nůžky by filmu prospěly. Ovšem čeho se vám dostane hodně, to jsou ostré hlášky z ostrých jazyků jednotlivých protagonistů. Takovýhle pohled na katolickou církev, to tu opravdu ještě nebylo :-).

Constantine (2005)

Velmi hezky zpracovaná pohádka, kde se na zemi střetávají síly dobra a zla. Potěší rolička LaBeoufa, který se zde pomalu rozjíždí.

Užívej si, co to jde (2009)

Allen na stará kolena se mi líbí čím dál tím víc. A tenhle humorný kousek jsem si Užíval, co to šlo.

Líbáš jako Bůh (2009)

Nebudeme paní Poledňákové křivdit, JE to o jednu hvězdičku lepší než Kameňáky.

Andělé a démoni (2009)

Dohnané do skoro až akční jízdy, která je ohromně předvídatelná s jedním velkým zvratem na konci, což ale zdaleka nestačí. O moc slabší než Šifra.

Lítám v tom (2009)

Reitmanův rukopis je evidentní, celý film jakoby jede ve stejných kolejích jako Děkujeme, že kouříte. Ale hlavní je, že se mi tento rukopis velmi líbí.

Satan přichází (2006)

Nic moc remake. Alespoň lokace potěší - zámek Lednice, zámek Hořovice, památník národního písemnictví, schodiště Národního muzea, klášter Kladruby, Kongresové centrum Praha, ateliéry Barrandov, Křižíkův pavilon, občas nějaká ulička v Praze.

Kopačky (2008)

Romantická komedie? Posledních 10 minut. Po zbytek filmu je to sexuální komedie. A dobrá.