Princ a pruďas (2011)

Postavit celý film na oplzlých vtípcích o pohlavních orgánech/souloži a hulení, z toho bych určitě byl před patnácti lety nadšený. Aspoň za něco stály narážky na filmové klasiky (SW, LOTR). Opravdu má tohle Natálka zapotřebí?

Transformers 3 (2011)

Mno, mylím, že je čas, aby Bay tuhle značku opustil a vrhnul se na něco dalšího. Přetažená stopáž je dost znát, je vidět že každé další pokračování musí nutně být větší a efektnější než předchůdce. Pomalu stovky Transformerů se valí ze všech stran, a celé je to tak monumentální, až je to nejmonumentálnější na celém širém světě. Až se z toho zdá podivné, kolik hluchých míst se do neobyčejně hloupého scénáře vešlo. Tři dávám vyloženě jen za efekty.

Kuchařská pohotovost (2009) (pořad)

Ani vtipné, ani kuchařsky zajímavé. Proč to vlastně je?

Sherlock (2010) (seriál)

Velmi povedené a zajímavé pojetí Sherlocka. Hlavně díky druhé epizodě a CSI vychytávkám, které moc nemusím, jdu s hodnocením dolů na čtyři, ale případné další epizody určitě natěšeně shlédnu.

Sherlock Holmes (2009)

Divný Sherlock. Tohle vyloženě akční pojetí mi tak úplně nesedlo. Vizuálně moc hezké, příběh je společně s podrobným vysvětlováním všeho evidentně mířen na masy. Radši si pustím Sherlocka moderního v miniseriálovém podání Paula McGuigana.

Czech Made Man (2011)

Nevím jestli hrdina ve skutečnosti nějaké informace zatajil, nebo nechtěl zveřejnit, ale celek na mě působil silně rozkouskovaně. Jednotlivé epizody života jsou jaksi nedostatečně ukončené a vysvětlené. Celý film tak vyzní jaksi napůl. Budař má ovšem zaděláno minimálně na Lví nominaci, to je jisté.

Pařba v Bangkoku (2011)

Poměrně věrná kopie jedničky. Ovšem zatímco jsem se u jedničky poměrně bavil, dvojka je nepřekvapivá, nucená a hlavně mi přišla méně vtipná. Na zasmání člověk aby čtvrt hodiny čekal, což dává celkem 7 zasmání včetně trailerů před projekcí. A to je sakra málo. Připočteme-li přejedení popcornem, podpořené ještě bratrancovo nachos, nebyl to věru hezký večer.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nejslabší Piráti. Nic tady nefunguje pořádně - proč, jak, odkud se vzalo - prostě všichni jedou za Pramenem. Nikdo není pořádně prokletý (až na občasné voo-doo hrátky), vztah Johnny - Penélope je na bodu mrazu, mořská panna je stejná jak Liv Tyler zamlada (to se dá brát jako pozitivum), a velký zlý Černovous připomíná spíše hodného dědu Mrazíka. A hlavně - chvílemi dost nuda. Slabé, velmi slabé tři.

Všemocný (2011)

Skvělá pilulka (aka kontaktní čočka), skvělé hrátky s kamerou, slušný Bradley + chvílemi divný scénář (chování pod pilulkou, skřípající logika), nic moc závěr = jednovečerní zábava.