Něco na té Mary je (1998)

Ale jo, tenkrát zamlada před lety jsem se v kině opravdu pobavil. Akorát teď nevím, jestli kvůli svému věku, nebo kvůli kvalitám tohoto dílka :-).

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Epizoda se světa X-menů o osamoceném Wolverinovi. Přímočará a jednoduchá podívaná na jedno shlédnutí v kině, no a na to jaksi nejsme u X-menů zvyklí.

Bourneovo ultimátum (2007)

I když se to zdá skoro nemožné, Greengrass oproti dvojce snad ještě zrychlil. Ke konci jsou už některé scény možná až přehnané, ale celkově moje hodnocení zůstává na pěti. Ani nevím, jestli jsem každému dílu nějaké trilogie dal 5*, ale Bourne si to bezpochyby zaslouží, každou minutu všech dílů jsem doslova hltal. Akční klasika.

Bournův mýtus (2004)

Tam kde se jednička rozjížděla, dotáhla to dvojka, hlavně díky Greengrassovi, do dokonalosti. Skvělé akční scény, skvěle realistické, podané, zahrané i zakončené. Pecka.

Agent bez minulosti (2002)

Začátek jedné akční trilogie, která mě zcela pohltila. Jednička se ještě tak jako rozkoukává a rozjíždí, ale stejně je to u mě na pět.

Kupec benátský (2004)

Zdařilá adaptace Shakespeara s tradičně výborným Al Pacinem. Uvidíme co další hra - Král Lear - v podání dua Radford - Pacino.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Čtyři hvězdy jsem dal pouze dvěma Cimrmanovým hrám - Lijavci a Říši hudby. Afrika třetí nebude, je tak někde na pomezí.

Rubber Johnny (2005)

Na tohle jaksi nemám. Určité umění (ovšem jdoucí zcela mimo mě) se tomu upřít nedá.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Tento díl trochu klesnul k popcornová akční jízdě, ale pořád hodně dobré.

Iron Man 2 (2010)

Stejně jako jednička, přímočaré a jednoduché, žadné vymýšlení. Casting ještě o kousek lepší než v jedničce. Prostě jízda a zábava. Začínám mít tuhle sérii rád, na nadcházejícího Thora (agent Coulson: "převeleli mě, musím na novou misi do Nového Mexika" - heh) a hlavně na Avengers se moc těším.