X-Men: První třída (2011)

Zatím nejlepší díl série. Bez slabého místa, s charismatickými herci, konec skvěle navazuje na pozdější události. Nečekaně výborné.

Veřejní nepřátelé (2009)

Člověk by řekl, že Mann s podobným žánrem nemůže šlápnout vedle. Ale chyba lávky. Ploché, umělé, bez scénáře. Zůstává pouze průměrná gangsterka a je úplně jedno, jestli je nebo není podle skutečné události.

Single Man (2009)

Hodně pocitový film, o osamělém vyrovnávání se se ztrátou životní lásky, v krásném prostředí 60-tých let v doprovodu skvělé hudby. Zbývá pouze několik barevných okamžiků v šedivém plynutí posledního dne...

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Po Krysařovi (což je společně s Draculou můj nejoblíbenější muzikál) jsem se do divadla vyloženě těšil. Bohužel oproti Krysařovi ohromný kvalitativní propad. Hudba nic moc, místy nuda, dějově možná originální, ale působící zmateně a pointa je celkem jasná už od půlky (aspoň pro ty, kteří znají Landu).

Daniel Landa - Večer s písní Karla Kryla pro Český národ (2004) (koncert)

Landa mi jako zpěvák a vlastně i jako herec ani nevadí. Dá se říct, že jako zpěváka ho mám rád, slyšel jsem každé jeho album. Ani mi nijak zásadně nevadí přezpívání Karla Kryla. Ale důvod, proč je přezpíval, a jeho řečnění, to je to, co mi teda fakt leze krkem.

Wartburg movie show (1999) (pořad)

Divadlo Sklep ve standardní (tedy nadprůměrné) formě. Mamko Tatič a Shitcom je top, barbíny neuvěřitelně ujetý a Rybáři s nečekanou pointou. Za zbytek hvězda dolů.

Toulavá kamera ochutnává Česko (2010) (pořad)

Vzhledem k mému vztahu k jídlu je tato minisérie pod hlavičkou Toulavé kamery to pravé. Spousta zajímavých informací o tom, že i u nás se dají najít minirodinné podniky, které dokáží prosperovat a společnosti jako Lidl & spol. je ještě nedokázali zničit. A doufám, že se jim to nikdy nepovede. A při plánování nějaké cesty po vlastech českých alespoň budu vědět, kde mám přibrzdit :-).

Typicky ženská reakce (1976) (TV film)

Vždycky mi přijde vtipné, jak tehdejší herci ztvárňující dospívající děti vypadali jako pětatřicetiletí. Na dobu vzniku celkem normální komedie.

Hospoda (1996) (seriál)

Od takového obsazení bych čekal něco lepšího. Ale to asi úplně nebude chyba obsazení. Hlavně přibývající díly jsou stále stejnější a stejnější.