Kameňák (2003)

Jednu hvězdičku jsem prvnímu dílu udělil po shlédnutí dvojky. Po shlédnutí trojky jsem asi na pikovteřinu chtěl dát dvě, a druhému dílu jednu, aby vynikla posloupnost padajícího trusu. Ale velmi rychle jsem si to rozmyslel, protože by to byla urážka 99,99% ostatních filmů, které kdy vznikly.

Pro hrst dolarů (1964)

Klasičtější western jsem snad neviděl. Jistě, nedosahuje kvalit Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě, ale jako první velké dílo Leoneho je to prostě vynikajicí. Přebíhání Clinta mezi dvěma domy a kasírování všech je libovka.

Valiant (2005)

Nuda. Už kolem seskoku z letadla jsem vyhlížel konec, a zaplaťpánbůh, že jsem viděl jen 75 min verzi. Myšlenka na konci je asi i pravdivá, a je hezké vzdát zvířátům poctu, ale takhle? To je spíš urážka.....

Pat a Mat - Koberec (1979) (epizoda)

Tedy přidžení skříňky za dveře a následná cesta přes balkón, to bylo geniální!

Piraňa (1978)

Klasické béčko, které se asi tak trochu snažilo ještě něco vytřískat z úspěchu Spielbergových Čelistí. Na jedno zkouknutí to je, ale nic víc.

Pat a Mat - Tapety (1979) (epizoda)

Druhý díl v pořadí, a řekl bych, že i jeden z nejprofláklejších. Jeden z klasicky výborných dílů, který zná snad každý.

Kuťáci (1976)

Úplně první díl, kterému ještě cosi schází. Ale hned u druhého to bylo napraveno...

Pat a Mat - Windsurfing (1994) (epizoda)

Tyhle nové díly z roku 1994 myslím trochu ztrácejí na nápaditosti a spádu, ale pořád je to výborná zábava. A pokus naplnit rybník kbelíkama s vodou byl obstojný :-)