Pat a Mat - Grill (1981) (epizoda)

Podle mě jeden z nejlepších dílů. Vyndavání kuřat z lednice za účelem jejich postupné likvidace je prostě kouzelné :-)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Ani nevím, proč vlastně dávám tu jednu hvězdu, protože propaganda tohoto seriálu je pro mě naprosto nestravitelná.

Základní instinkt (1992)

Vynikající thiller s fantastickým scénářem. Takový thiller naruby - už od první vteřiny je vám jasné, kdo za tím vším je. A přesto o tom celý film pochybujete, čekáte na klíčový zvrat, který ovšem nepřijde. A vy jste stále napjatí jak struna. Dnes už má Basic Instinct status klasiky.

Komando (1985)

Pro mě nejlepší béčko osmdesátek. Arnold ve své vrcholné formě skvěle hláškuje a hezky přímočaře nás vede k ostrovu, na kterém to teprve pořádně rozbalí. A to tím nejlepším způsobem - nepřátelé padají po desítkách pod přesnými zásahy Arnoldových zbraní s nekonečným množstvím munice. Jako dítě jsem to hrozně žral, dnes to beru jako skvělou komedii, kde je k smíchu úplně všechno. Nechal jsi nám něco, Johne? ..... Jen mrtvé.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Klasická vyvraždovačka s rádoby překvapujícím koncem. Rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec jen 2 za zastřelení utíkajícího DÍTĚTE do zad.

Kurýr 2 (2005)

Vidět, v rámci možností se pobavit, a pak zapomenout.

Černý Petr (1963)

Typický Formanův rukopis, který předváděl v Československu v šedesátých letech. Hezky je zde vidět Formanův posun od Konkursu. Takovéto rozhovory s rodiči snad pamatuje každý z nás... :-)

Valmont (1989)

Mám rád Formana, ale tohle osobně považuji za jeden z jeho nejslabších filmů. Sice jsem se ani na chvíli nenudil, ale na druhou stranu jsem nebyl nijak unešen. Ke čtyřem hvězdám pomohla výprava a kostýmy, oboje prostě takhle miluji.

Akta X (1993) (seriál)

První dvě série - kult a jasných 5/5. Třetí - minimálně o jednu níž, a tak dále a dále...... Poslední série by už musely mít záporné hodnocení.