Tři oříšky pro Popelku (1973)

Krásná Libuška je tou pravou představitelkou Popelky. Jedna z nejlepších českých pohádek a krásná ukázka toho, jak česká pohádková tvorba bývala dokonalá. Na to už dnes můžeme jen vzpomínat. *****

Tenkrát na Západě (1968)

Určitě nejlepší film z divokého západu a rozhodně jeden z adeptů na nejlepší snímek vůbec. Skvělá režie ( téměř každý záběr je dokonalý ), výborné herecké výkony, krásná hudba a nádherná Claudia Cardinale. To vše dělá z Tenkrát na západě perlu kinematografie a já jsem si jí náležitě užil. *****

Sedm životů (2008)

Nepřišlo mi to nudné ani se mi nezdálo, že by snímek nějak moc hrál na moje city. Zkrátka zajímavé téma je dobře zpracované a díky mému rozpoložení jsem si to hodně užil. Will Smith je skvělý a dalším snímkem mě přesvědčil o tom, že hraje výborně a máme se na co těšit do budoucna. Zvlášť po scéně s telefonem na začátku jsem myslel, že to nedokoukám. Až tak mi byl nesympatický. Na závěr ještě musím vyzdvihnout režii a soundtrack. *****

Já, legenda (2007)

Příběh je trochu klišé, ale přesto se mi to líbilo. Mám rád Willa Smithe, baví mě vpodstatě každý jeho film a Francis Lawrence mě začíná docela zajímat,. Těším se jak se jeho režisérský um bude vyvíjet dál. Mimochodem mám kladný vztah k reggae a zakomponování Boba Marleye do děje mě docela potěšilo. ****

Avatar (2009)

Úžasné, pompézní, fantastické a úplně geniální dílo, které vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Na´viové jsou opravdu tak realističtí, že pořádně posunují možnosti počítačové animace. Stejně tak celá Pandora, její fauna a flora. Díky bohu, že si Cameron nevzal důchod natrvalo a dovolil nám zhlédnout tento nepopsatelný výtvor moderní kinematografie. Tento film sice stojí na něčem úplně jiném, než jsou herecké výkony, ale přesto se mi hodně líbil Sam Worthington a Sigourney Weaver. Při sledování jsem si připadal jako v tom nejlepším snu, jaký se může filmovému fanouškovi zdát. Ani jsem nemrkal, nevnímal jsem nic okolo sebe. Prostě jem si připadal jako v Ráji. A pokud Ráj někde existuje, doufám, že vypadá jako Pandora. *****

Podfu(c)k (2000)

Guy Ritchie byl frajer. Bohužej jeho první dva filmy se mu už asi nepovede překonat. Režisérsky i scénáristicky je to vynikající. K tomu přičtu ještě výborné herecké výkony v čele se skvělým Pittem a vtipné dialogy. Je to super gangsterka s jedním důležitým sdělením: „Nepodceňujte cikány ani jejich psy..." *****

Memento (2000)

Skvěle natočený film podle opravdu geniálního scénáře. Výborný Guy Pierce v hlavní roli. Nějak to nemůžu dostat z hlavy a to se mi zatraceně líbí. *****

Dobrý Will Hunting (1997)

Skvělý scénář, skvělá režie, skvělý Matt Damon a ještě lepší Robin Williams. Nejsilnější byl pro mě první rozhovor Willa a Seana venku na lavičce. *****

Americká krása (1999)

Americká, na první pohled šťastná rodina Burnhamových se kvůli Lesterovi tak nějak začne rozpadat zevnitř. A já jsem rád, že jsem u toho mohl být. Tedy alespoň jako divák. Zprvu mě snímek nijak nenadchnul, ale asi po půl hodině na mě začal působit úžasným způsobem a myslím, že ho jenom tak z hlavy nedostanu. Kevin Spacey byl skvělý a Oscara si zasloužil na 150%. Jeho filmová manželka Annette Bening mu zdatně sekundovala (režie a scénář samozřejmě taky 5*) a já do poslední chvíle nevěděl, kdo si zašpinil ruce krví nevinného člověka. A přesně tak to mám rád. Krása. *****

Veřejní nepřátelé (2009)

Dlouho jsem čekal, až budu mít na tenhle film náladu, ale od filmu samotného jsem nečekal žádný zázrak. A ten se také nedostavil. Začátek filmu mě docela vtáhnul a čekal jsem, že se film ponese v podobném duchu dál. Jenomže většinu stopáže jsem se dokonce i nudil, což se mi většinou u takových filmů nestává. V akčních scénách jsem kvůli kameře ani nerozeznal jednotlivé charaktery, po honičce v lese jsem v dokonce chvíli neveděl, kdo je kdo. Christian Bale opět hraje druhé housle, Johnny předvádí tradičně výborný výkon. Jeho J. D. má styl, ale stejně ho mám radši v kladných rolích... ***