• Hudební
  • Krátkometrážní

Philadelphia (1993)

Philadelphia je jeden z filmů, od kterého je velmi těžké se odtrhnout. Tom Hanks roli Andrewa Becketta, mladého homosexuálního právníka ztvárnil opravdu fantasticky. Velmi se mi líbil i výkon Denzela Washingtona. Philadelphia, částečně založená na skutečných událostech mne zkrátka nadchla. Je ale fakt, že ne každého tento film zaujme.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Dnes už legendární seriál. Kdo by tu rodinku neznal? Jedinečný seriál s opravdu originálním humorem. A jako třešnička na dortu? Český dabing. Podle mého názoru mnohem kvalitnější než originální. "Simpsni" to je prostě klasika.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

U tohoto seriálu si dokážu skvěle odpočinout. Pohodový, vtipný a svým způsobem i výjimečný seriál. Dialogy jako v tomto seriálu se opravdu jen tak nevidí:-) Zkrátka seriál na velmi vysoké úrovni.

Discopříběh (1987) odpad!

Film o ničem, který je ještě navrh obohacen "hudbou" pana Michala Davida. A i díky němu nemůžu dát ani jednu hvězdičku.

Šestý smysl (1999)

Skvělý thriller s Brucem Willisem v hlavní roli. Opravdu velmi kvalitně propracovaný příběh, skvělé herecké výkony jak Willise tak i Haley Joel Osmenta. Fantastická atmosféra a opravdu nečekané rozuzlení. 5 hvězdiček, naprosto bez debat.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump. Film, který jsem si zamiloval. Naprosto dokonalé herecké výkony, skvělý příběh a fantastický soundtrack navrch. Příběh prosťáčka Forresta vás prostě uchvátí, chytne a nepustí. Jednoznačně nejlepší role Toma Hankse a můj nejoblíbenější film. Co dodat? Pokud jste neviděli, tak se na tento film podívejte hned dvakrát za sebou. Je dost pravděpodobné, že i podruhé film shlédnete se zatajeným dechem:-)

Rafťáci (2006)

Lehce nadprůměrná komedie Karla Janáka s poněkud propracovanější dějovou linií. Herecké výkony bych ohodnotil jako velmi slušné, i když výkon Kotka byl přeci jen horší než kolegy Mádla. U Rafťáků se vcelku dobře pobavíte, trapných momentů je ve filmu opravdu minimum. Dá se očekávat, že stejně jako "sněhový" předchůdce bude mít tento film v českých kinech obrovský úspěch, což ostatně dokazuje návštěvnost filmu během prvních týdnů.

Champions of the World (1995)

Výborný dokument o legendární a jedinečné skupině Queen. Dokument je rozdělený na etapy, ve kterých můžete sledovat strastiplnou cestu kapely na samý vrchol. Velmi dobře a nápaditě působí prokládání jednotlivých období rozhovory se členy kapely, muziku asi není třeba zmiňovat. "Torpedo Twins" Hannes Rossacher i Rudi Dolezal prostě umí..