• Hudební
  • Krátkometrážní

U2 3D (2007) (koncert)

Úžasné, vynikající a jedinečné! Perfektní střih, skvělá atmosféra a oooobrovská scéna, kterou se prolétnete tolikrát, že nejspíše přimrznete k sedačcce, jak Vám bude neustále běhat mráz po zádech. Nemusíte být zrovna nějaký zarytý fanoušek kapely, jejich vystupování a písniček - záznam Vás dostane už jen zpracováním samotným. Zážitek, který si rozhodně nenechte ujít - stejně jako si ho já ujít nenechám ještě několikrát.

To (1990) (TV film)

Dvoudílné, značně upravené a zároveň nepříliš valně osekané zpracování jednoho z nejlepších románů. Škoda.. Zrovna Kingovo TO by si zasloužilo nějaký nový kabátek, třeba v podobě minisérie.. Stopáž filmu s "knižním" dějem, konflikty mezi Smolaři a "Bowersovci" i bojem s TO samotným by totiž určitě dosahovala (minimálně) deseti hodin.. Jo a abych nezapomněl - pořádný románový final fight i zkáza města Derry filmovému závěru zatraceně chybí..

Ruiny (2008)

Překvapivě dobré převedení výborné knižní předlohy! Škoda alternativního konce, ten knižní přeci jen gradoval o něco lépe. Ale pozor - ačkoliv byl filmový děj opět trochu poupraven a zestručněn, vznikl z toho zajímavý a velmi slušný snímek.

Temný rytíř (2008)

Temné Gotham City plné strachu, zběsilá akce, šíleně dokonalé Jokerovy smrtící hry i samotný Joker a Heath Ledger v jedné osobě. K tomu si přidejte svižné dialogy, sympatický humor Morgana Freemana a co z toho vznikne? Vynikající film.

Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Zkusil jsem to... Už nikdy víc...

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Nenáročný, jednoduchý, ale zatraceně dobře fungující seriál, u kterého se vždy skvěle bavím.

Kopačky (2008)

Těšil jsem se, že uvidím Veronicu Mars, respektive její uvolněně hrající představitelku Kristen Bell konečně také v jiné roli, než jako věčně mladou studentku a detektiva v jedné osobě. Ve výsledku bych se ale asi snad radši vrátil k úspěšnému seriálu, protože jako Sarah Marshall na mne působila n-e-s-k-u-t-e-č-n-ě uměle. Co však snímek jako takový? Nicholas Stoller ve svém režijním debutu servíruje příjemnou komedii u které se určitě zasmějete, pobavíte.. a umělost Kristen nakonec ve výsledku (i díky skvělé Mile Kunis) překousnete...

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Český název více než trefný.. Ve Stargate: Continuum si totiž skutečně nostalgicky zavzpomínáme na mnoho hrdinů i záporáků z již zakončeného seriálu. Však také snímek samotný působí spíše jako o něco delší epizoda - děj má slušný spád a i přes závěrečné nelogičnosti s cestováním v čase nutno říci, že se dotýká lepších dílů seriálu. Škoda jen, že se Richard Dean Anderson opět objevuje jen chvílemi.. S každou sekvencí s Donem S. Davisem budeme navíc smutně vzpomínat - výborný herec, malíř a člověk nám bude určitě na filmových plátnech i televizních obrazovkách velmi chybět..

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovi. Jeden z nejslavnějších seriálů všech dob, ba co víc – s klidem se dá nazývat seriálem legendárním. V současné době se na obrazovky řítí již devatenáctá řada série, která se objevuje v televizních programech více než deset let a má za sebou více než 400 epizod. Teď jsou tu ale Simpsonovi takoví, jaké je ještě neznáme – poprvé se objevují na plátnech světových kin. Již od roku 2003 dávali scénáristé dohromady děj prvního simpsnovského filmu. Jak to s ním nakonec dopadlo? První věcí, které si zaručeně všimnete je „kosmetická“ úprava animace. Simpsonovi jsou oproti svým seriálovým předchůdcům barevnější a lesklejší, což vám možná zpočátku přijde až trochu nezvyklé. Nezvyklá je ale také skutečnost, že na své oblíbené animáky nekoukáte z pohodlí domova, ale z klimatizovaného kinosálu či že za ně musíte platit. Pokud se nad tímto faktem nepozastavíte sami, tak vězte, že vás na něj spolehlivě upozorní a rovnou za hlupáky vtipně označí sám Homer. Velice trefná je i „filmová“, za trest Bartem popsaná tabule s textem „Nebudu si nelegálně stahovat tento film.“ Samotný děj snímku je spíše celkem několika epizod, které na sebe jen naoko navazují. V podstatě jako kdybyste za sebou shlédli tři a kus televizního dílu. Překvapivý je samotný scénář, který byl po celou dobu vývoje filmu velice přísně a úspěšně střežen. Snímek se totiž z většiny točí kolem ekologických problémů Země a již tradičně se odvíjí od Homerových hloupostí. A že to jsou tentokrát hlouposti pořádné! Simpsonovi jsou oproti televizi přeci jen o něco směšnější – lepší i ty horší gagy a fórky se na vás valí ze všech stran téměř po celou stopáž, některé z nich jste již mohli shlédnout i v upoutávkách na film (Spider-vepř, prezident Schwarzenegger apod.). Dočkáte se i Itchyho a Scratchyho, kteří kvůli věkové přístupnosti přišli jak o krev, tak o své vnitřnosti. Nebyli by to snad ani Simpsonovi, aby se v nich neobjevili známé osobnosti. Ve filmu to jsou například Tom Hanks, již zmíněný Arnold Schwarzenegger či skvělí Green Day. Dokonce na vás čeká i několik historických momentů v dějinách série – od Bartovy nahé scény třeba až k prvnímu slůvku malé Maggie (když nepočítáme slůvka v čarodějnických dílech seriálu), které vám napoví, že se pravděpodobně dočkáme i druhého pokračování filmu. Filmovým „Simpsnům“ se podařilo naplnit očekávání fanoušků asi nejlépe jak jen to bylo možné. Dočkali jsme se opět řádky originálních vtípků a komických situací, které nás budou bavit třeba i po třetím shlédnutí filmu, zároveň se ale najde i poměrně dost scén, nad kterými se člověk zkrátka nezasměje. Výjimečně doporučuji shlédnout obě verze filmu – v českém, mimochodem perfektním dabingu jsou totiž sem tam fórky profiltrované a nevyzní tak jako v originální verzi.

Shrek Třetí (2007)

Miliony fanoušků po celém světě se těšily na třetí dobrodružství zlobra Shreka a jeho přátel. Jaký je výsledek? Poněkud rozpačitý. I potřetí je Shrek sranda, to je skutečně pravda - scéna s umírajícím žabím králem je absolutně nejlepší z celého filmu. Přesto jakoby však sérii ne docházel, ale už definitivně došel dech. Mnoho fórků, které byly velice vtipné v předchozích dílech zde prostě již úsměvné tolik nejsou. Na druhou stranu - i trojka obsahuje několik originálních a vyšperkovaných prvků, rozhodně ale ne dostatek. Říká se, že v nejlepším by se mělo skončit - to tady bohužel už platit nebude. Do třetice všeho dobrého by mělo býti příhodnější. Shrek třetí není vůbec špatný film, nepochybujte o tom, že se pobavíte. Určitě ale o dost méně než v předchozích dílech.