• Hudební
  • Krátkometrážní

Stáhni mě do pekla (2009)

Po delší době kvalitní žánrová podívaná s výbornou kamerou a hudebním doprovodem ..

V údolí Elah (2007)

Velmi zajímavý kousek.. Od počátku se film i pátrání zasmušilého Jonese drží spíše v poklidných vodách.. Diváka čeká pravidelný přísun indicií, které mu dost možná trochu brzy napoví jak to tedy vlastně bylo .. Děj předvídatelný a rozuzlení očekávané, ale právě atmosféra a Jones s Theron drží úroveň ve slušném nadprůměru ..

Barva kouzel (2008) (TV film)

Dvě knihy do 180ti minut, slušná výprava i technické zpracování? A ono to jde, ne že ne:) Velice solidní adaptace prvních dvou knih ze zeměplošské série .. jo a doporučuji nejprve přečtení knižní předlohy ..

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Jsem velmi spokojen. Je to jiné, nemá to na díly z raných řad, ALE ... Stačí se podívat na Rimmerův zkřivený ksicht, Krytonovy oranžové rukávky či Kocourovy tanečky a jsem doma (scény s rukávky v prvním díle a psaním scénáře v třetím mne fakt sestřelily) .. Bavil jsem se a po Back To Earth opět tajně doufám v devátou řadu ..

Zack a Miri točí porno (2008)

... aneb jak se z nevázaných prasáren stane něco silnějšího .. Jednoduchá, romanticko-prasácko-fekální (divím se, že to jde dohromady) komedie, která pobaví, ale určitě není pro každého.. Začínám zjišťovat, že zrovna prasácko-fekální filmy hodnotím nějak moc slušně, huh? Půl hvězdičky navíc za potěšení v podobě Tylera Labineho.

Zlatý Glóbus 2009 (2009) (pořad)

Ode mne plus za moc pěknou poctu Spielbergovi a celkově náladu večera .. A vážně jsem čekal, že se Kate na pódiu složí :)

Transformers (2007)

Člověk se při pohledu na ty efekty nemůže nepozastavit nad tím, kam to filmaři za ta léta dotáhli.. A ano, There Can Be Only One Mr. Bay ;)

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Tak trochu víc ztřeštěný "muzikál", velmi pěkně graficky provedený. Bohužel však také s až příliš velkým množstvím ohraných fórků.. Čekal jsem nenáročný odpočinek, ale nedočkal jsem se..

Resident Evil: Rozklad (2008)

Tak přesně takhle si představuji pokračování herní zombie série.. Děj má hlavu a patu a i grafika vypadá obstojně.. Upřímně, neumím si představit, jak by některé ze scén i přes úžasné současné trikové efekty páni filmaři převedli do reality.. Samozřejmě, "hraný" kabátek by tomuto kousku ještě více prospěl.. Také by to ale s Degeneration mohlo dost dobře dopadnout jako s přeplácanou trilogií v čele s Milou Jovovich - to znamená totální odklon od původní předlohy.. Což by byla zatracená škoda.. Film zajímavý a akcí nabitý, povinností pro všechny fanoušky série. Nudit se ale nebude ani "nezaujatý" divák, všechna důležitá fakta se v průběhu snímku postupně dozví.. Capcom se s vlastní filmovou verzí vyznamenal, pro mne příjemné překvapení.. !

Volání o pomoc (2007)

Malý velký film o přátelství a bolesti, ve kterém Sandler dokazuje, že i dramatické role zvládá na jedničku - v tomto případě pětkrát podtrženou. Velmi pěkně pojatý scénář, hudba skvěle dokreslující děj a výborné herecké výkony v čele se Sandlerem či božsky přirozenou Liv Tyler.