Gran Torino (2008)

Skvelý film plný originálnych hlášok so silným príbehom. Výborne zahraný a skvele zrežírovaný. Clint nám opäť ukázal, že je nielen skvelým hercom, ale tiež aj fantastickým režisérom.

Nedotknutelní (2011)

K tomuto filmu nie je potrebný žiadny komentár. Má to srdce, dušu, vtip. S výbornou hudbou od Ludovica Einaudiho dotvára tu správnu atmosféru. Takéto filmy nútia človeka zamýšľať sa. U mňa sa rozhodne zaradil ako jeden z najlepších filmov poslednej doby.

Válečná generace (2013) (seriál)

Konečne film o druhej svetovej vojne aj troška z iného pohľadu. Nemci ma prekvapili a natočili výborný príbeh o osudoch piatich kamarátoch, kde dvaja z nich boli vojakmi Wehrmachtu. Určite sa jedná o najoriginálnejší a najlepší film z obdobia druhej svetovej vojny, čo som od vydania seriálu Bratstvo neohrozených videl. Tiež ho aj nazvali 'German Band of Brothers.' Na to, že ide o TV film je to na lepšej úrovni než väčšina vysoko rozpočtových "trhákov", ktoré okrem špeciálnych efektov nemajú čo viac ponúknuť. Výborný príbeh, hudba, herci a tiež veľmi dobre zrežírované. Dôkaz toho, že aj s nízkym rozpočtom sa dá natočiť kvalitný film.

Temný rytíř povstal (2012)

Vzhľadom na očakávania a perfektným prvým dvom dielom ma film sklamal. Je neskutočne dlhý s početným množstvom nudných scén. Najviac mi vadí , že sa tu vytratila tá skvelá atmosféra z minulého dielu. Postava Heatha Ledgera je neprekonateľná, o to viac mal režisér ťažšie vybrať nového záporáka. Legenda o Baneovi, Ras Al Ghulovi a jeho dcére sa celkom vydarila. Veľmi mi vadila nová postava Catwoman, ta sa stala achillovou pätou filmu a úplným priemerom. Ale znova musím vyzdvihnúť, technický je to na veľmi dobrej úrovni. Film je znova plný efektov, výbornej hudby a akčných scén, u ktorých je odvedené veľké množstvo práce.

Schindlerův seznam (1993)

"Kto zachráni jeden život, ten zachráni celý svet". Silný zážitok, skvele natočený film s vynikajúcim hudobným sprievodom od Johna Williamsa. Človeka až mrazí pri niektorých scénach. Vrcholné dielo Spielberga a určite najlepší film o holokauste, aký som doposiaľ videl.

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan natočil filmový klenot. Tento film je proste dokonalý. Vysoko nastavená látka z prvého dielu bola prekonaná. Tu sa pravidlo o zlých dvojkách nepotvrdilo, ba naopak je ešte lepší a temnejší než prvý diel. Strhujúce akcie, dokonalá atmosféra, dobrý scenár, úžasné efekty, hudba, postavy a samozrejme musím vyzdvihnúť excelentný výkon Heatha Ledgera a Christiana Balea. Akurát dávam veľké mínus za herečku Maggie Gyllenhaal, ktorá nahradila krásnu Katie Holmes. Veľmi nesympatická žena, s nulovou charizmou.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Na TV produkciu výborný a nesmierne zaujímavý dvojdielny TV film, s veľmi presvedčivými hereckými výkonmi. Výkon Robert Carlyle je obdivuhodný, aj keď podobnosť medzi ním a Hitlerom je minimálna, napriek tomu svoju prácu odviedol na výbornú. Tiež musím vyzdvihnúť český dabing, ktorý sa dosť vydaril. Veľmi ma zaujala použitá skladba od Normanda Corbeila, ktorá vytvorila tú správnu mrazivú atmosféru.

Disaster Movie (2008) odpad!

Po pár minútach som to vypol, nič horšie som už roky nevidel. Toto má byť komédia? Tí dvaja tragédi Friedberg a Seltzer sú najväčšie omyly kinematografie za posledné roky ! a to som už videl všeličo. Epic movie,Date movie, Disaster movie, Vampire sucks, čo to bude na budúce? Ľutujem tých čo boli na tom v kine.

Sladký život na Ibize (2004)

Asi som jediný, ktorý hodnotí tento film pozitívne. Slušní herci, prostredie, hudba, mne sa to celkom páčilo. Príjemná oddýchovka na to, že ide o nízkorozpočtový film.

Klub sráčů (2000)

Absolútne šialená chvíľami nechutná, úchylná, ale v konečnom výsledku super komédia. K tomu ešte skvelá hudba, ale chápem, že tento film nenadchne všetkých . Pripúšťam, že tento film je dosť dementný, ale základom komédii je smiech a ja som sa na tomto filme nasmial dosť a tie hlášky nemali chybu :)