Sněžní psi (2002)

Rodinná komédia pri ktorej si človek oddýchne a miestami sa aj trochu pobaví. Páčilo sa mi najmä krásne aljašské prostredie. Herecké obsadenie bolo takisto dobré. Ale príbehovo to bolo slabšie, ale vďaka krátkej dĺžke pozerateľné. Pre mňa oddychova záležitosť pri ktorej človek môže úplne vypnúť a nezamýšľať sa veľmi nad dejom.

Mechanik zabiják (2011)

Priemerný akčný thriller o nájomnom zabijakovi, ktorého si tentokrát zahral Jason Statham. Nieže by to bol zlý film, ale na svoje si prídu skôr nenáročný diváci, pretože na môj v kus to bolo celé dosť lacné a príbehovo klišovité. Po dlhšej dobe si nespomeniem ani na jednu výraznejšiu scénu, alebo hlášku, ktorá by sa mi usadila dlhšie v hlave. Ale vyzdvihnem aspoň to, že to malo spád a pozerateľný dej.

Trust (2010)

Priemerná psychologická dráma, z ktorej plynie aj ponaučenie. Varovný príbeh pre všetky mladé, naivné, ale hlavne hlúpučké dievčatá, ktoré prechádzajú pubertou a majú v obľube si písať cez internet s neznámymi mužmi. Herecké výkony neboli najhoršie, ale spracovanie mi prišlo nudné a pomalé. Ale ako táka jednohubka ujde.

Poslední prázdniny (2006)

Američanka čiernej pletí, ktorej údajne zostáva len pár dní do konca života a rozhodne sa utratiť všetky svoje úspory v Karlových Varech a samozrejme ako to vždy v podobných filmoch býva, každý sa z nej ide... O komédii by som veľmi nehovoril, pretože to veľmi vtipné nebolo. Herecké obsadenie slabé a filmy s Queen Latifah nemám rád. Plus dávam, len za krásne prostredie a pomerne originálny námet.

Duch (1990)

Kultový romantický film, ktorý má výborný a originálny dej, ktorému nechýba napätie, romantika a takisto aj vtip. Pre mňa jeden z najväčších hitov tohto žánru. Krásna hudba, výborný herci. Patrick Swayze mi len utvrdil v tomto filme, že to bol pán herec. Vyzdvihnem aj skvelý slovenský dabing. Snáď jedinú vec čo by som filmu vyčítal je trochu dlhšia stopáž.

Prometheus (2012)

Na tento film som sa veľmi tešil. Geniálne trailery, ktoré si ma získali už po prvom vzhliadnutí. Skvelá vizuálna stránka, hudba a akčné scény, ktoré ohlasovali, že prichádza sci-fi desaťročia. Také veľké očakávania, aké som mal pred týmto filmom som už dávno nemal. Bohužiaľ všetky dobré scény a efekty boli zobrazené len v upútavkách. Tento film si dovolím označiť za veľký prepadák a zbytočné mrhanie peňazí. Ako Prequel to s Votrelcami nemalo nič spoločné, až na toho komického mutanta na konci. Celý film je zbytočné rozťahaný a neuveriteľné NUDNÝ! Film je takmer bez akčných scén a taktiež bez akéhokoľvek napätia. Herecké obsadenie ma veľmi nezaujalo. Hudba bola dobrá akurát v trailery. Vizuálne zobrazenie sveta a mimozemšťanov sa mi nepáčilo, ako aj celkový dej. S Ridleym Scottom to ide z kopca za posledné roky. U mňa je to priemer, ktorý vidieť už nechcem.

Třináct dní (2000)

Námet o Kubánskej kríze bol zaujímavý, ale prevedenie ma nebavilo. Celý film je založený len na dialógoch, ktoré ma nudili. Dej sa sústredí na vtedajšieho prezidenta Kennedyho a jeho poradcov, ktorí stáli pri neľahkej úlohe vysporiadať sa s Rusmi, ktorý začali rozmiestňovať svoje rakety po Kube a pritom nerozpútať tretiu svetovú vojnu. Herecké výkony priemerné. Pre mňa sklamanie, cele to bolo strašné nudné a nezáživne.

Planeta opic (2001)

Pôvodný diel som nevidel, takže hodnotím nezaujato, že toto bola hlúposť. Dej nelogický a pomerne aj dosť nudný. Masky otrasné a ani zobrazenie ich sveta sa mi nepáčilo. Vizuálne a aj scénarovo to bola tiež slabota. Herecké obsadenie sa mi nepáčilo. Pre mňa nezaujímavý film.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Po skvelých traileroch som očakával rozhodne viac. Film nie je vôbec zlý, ale mohlo to byť aj lepšie. Ak si ho zoberiem po tej vizuálnej stránke, tak je to takmer bezchybne. Trochu nevýrazná hudba, ale to mi až tak nevadilo. Ale čo mi najviac vadilo bol obsah filmu. Celé mi to prišlo trochu chaotický zostrihané a skrátene, kde si človek nemôžem vytvoriť ani vzťah k tým postavám. Taktiež som očakával trochu viac emocionálnejšie vypätí film, ale tuto proste nefungovalo. Začiatok mi prišiel pomalší, ale od desiatich rán egyptských to nemalo chybu. A záver sa mi páčil. U mňa by to bol lepší priemer, ale za výborné herecké obsadenie dávam vyššie hodnotenie. Bale zatiaľ najlepší herec v úlohe Mojžiša a Edgerton ako Ramzes. Je pravda, že Scott posledné roky točí jeden horší film než druhý, ale od Black Hawk Down bolo toto pre mňa najpozerateľnejšie.

Rossija 88 (2009)

Film o dutých ruských hlavách, ktorý sa hrajú na náckov a ako každý iný film s touto tematikou to skončí tragický. Pritom uctievaní Hitlera asi zabudli, že po židoch, cigánoch a homosexuáloch boli na rade východný Slovania, ale späť k filmu. Autori chceli pridať na autentickosti tým, že to celé natočili z prvej osoby. No mne to prišlo príliš rušivé a miestami dosť chaotický rozhádzané. Nie je to najhorší film, ale tiež ho ani nebudem mať v budúcnosti za potrebu znovu vidieť. U mňa priemer.