• Romantický

Iron Man (2008)

Keď som počula, že Robert Downey bude hrať Iron Mana, až sa mi hrôzou zatmelo pred očami. Ale po pozretí som s jeho výkonom maximálne spokojná a neviem si predstaviť niekoho iného v jeho úlohe. Dal tomu hrdinovi charizmu, ktorú nenahradia žiadne svaly:-) A naozaj sa mi páčilo, že film nie je len samá akcia. Dokonca som sa niekoľkokrát úprimne zasmiala.

Svítání (2009)

A mohol to byť taký skvelý film. Mal na to všetky predpoklady. Toľko mrazivých scén, ale ani jedna skutočne nemrazila:-( Naozaj škoda toho nevyužitého potenciálu.

Prison Break: The Final Break (2009) (TV film)

Tento seriál proste milujem. Jasné, že by sa v ňom našlo veľa chýb, ale ktorý iný seriál po 4 sériách ich nemá? Mňa Michaelovo myslenie nikdy neprestalo baviť.

Kluci jsou zpět (2009)

Tak tento film ma dostal hneď úvodnou scénou (pláž a dieťa na kapote auta). Bolo mi jasné, že ak sa bude v tomto duchu niesť celý príbeh, tak to bude skvelé. A bolo. Film je plný nádherných a hlavne nevtieravých scén o otcovskej, ale aj bratskej láske. K tomu krásna hudba a úžasná kamera. Skutočný príbeh napísaný na základe memoárov Simona Carra sa odohráva v Južnej Austrálii.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Citlivý príbeh. Dúfam len, že je to naozaj všetko podľa skutočnosti. Pretože tí mladí ľudia, ktorí zomierajú kvôli ľudskej chamtivosti a túžbe po moci, si zaslúžia všetku tú úctu a česť.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Zverstvo. Nechápem prečo sa používa tento výraz. Ľudia sú predsa oveľa horší ako zvieratá.

Dům u jezera (2006)

Dojemný príbeh o láske, ktorá vydrží čakať aj roky. Keanu a Sandra sú spolu zlatí a veľmi som im priala, aby sa konečne stretli v tú pravú chvíľu. Na konci som aj slzy vyronila. Krásna hudba počas celého filmu :-)

Monstrum (2008)

Práve som dopozerala tento ospevovaný film a som v absolútnom šoku! Uznávam, že každý má právo na svoj vlastný názor a čo človek to iný vkus. Ale toto za 5 hviezdičiek??? 75 percent? To niekomu fakt stačia len efekty? Kamera bola tá posledná vec, čo mi vadila, nevadí mi tento štýl (REC, Blair Witch). Očakávala som stupídne nelogické konanie postáv, ale cez toto som sa už nedokázala prehryznúť. Uznávam, že adrenalín dokáže človeka zbaviť strachu a bolesti, ale že by aj zdravého rozumu? Každá jedna postava sa správala úplne hlúpo, žiadny hrdina mi nebol sympatický. Nezničiteľnosť príšery bola fakt na zaplakanie. Ak by som bola člen us army, podala by som žiadosť na súd za urážku na cti. Veľmi dlho by som ešte mohla menovať nedostatky tohto filmu... S P O I L E R... Tú jednu hviezdičku dám zrejme len za tie malé príšerky. Scéna v tuneli ma konečne prebrala a dúfala som, že príšerky teraz behajú po celom meste a niet pred nimi úniku. Ale to by nebol tento film, keby zrazu nezmizli zo scény:-(

Copak je to za vojáka... (1987)

Film, ktorý si vždy rada pozriem a zakaždým ma pobaví. Niektoré hlášky sú proste nesmrteľné:-) "...plave do Černého moře..."

Zná ji jako svý boty (2005)

Tento film ma naozaj príjemne prekvapil. Čakala som pohodovú romantickú komédiu, ale dostala som oveľa viac. Príbeh dvoch sestier ma chytil za srdce a mala som úsmev na perách, ale aj slzy v očiach. Krv nie je voda.